Co uděláte pro lyžaře, aby pro ně nebyl konec zimní sezony bolestivý, ale naopak je pobavil? Vykoupete je! Touto filozofií se řídí ve skiareálu v Kašperských Horách, kde na sobotu připravili přejezd přes louži. A dlužno říci, že všichni příchozí, byť jich nebylo mnoho, se dobře bavili.

„Je to už druhý ročník a i když se špatná předpověď počasí odrazila na návštěvnosti, věřím, že se lidi dobře baví,“ řekl Deníku vedoucí areálu Karel Pokorný.

„Přišel jsem, abych to tu podpořil. Chodím sem lyžovat od roku 1962, kdy jsme tu postavili první vlek. Mladí sice moc nepřišli, ale já je nemohl nechat ve štychu,“ řekl Deníku Emil Kintzl, který přišel v masce šumavského pašeráka. „Ono je to něco mezi pašerákem a ruským revolucionářem, ale hlavně je to praktické, protože kabát mě chrání před vodou,“ chválil si šumavský matador, který i ve svém věku zvládal přejezd přes louži bravurně. „Musí se zvolit taková rychlost, aby člověk nezůstal uprostřed, a navíc je třeba se zaklonit a zvednout špičky,“ popsal techniku Kintzl.

To další z účastníků, Lukáš Pokorný, na vlastní kůži poznal, jak je v louži voda studená. „Rovné projetí je dost jednoduché, proto jsem to chtěl opepřit otočkou. Ale úplně to nevyšlo. Nevadí, je veselo, jägermeister teče proudem,“ smál se mladý snowboardista.