Pořadatelská skupina poznala, že začátky jsou těžké. Skupiny, které podvečer zahajovaly, bohužel hrály pro téměř prázdný sál, ale i tak do svých výkonů daly vše. Postupem času se ale sál začal zaplňovat a tak se nakonec akce vydařila. „Z počátku jsme byli trochu nervózní, protože první ročník je veliká neznámá a člověk neví, jak to všechno dopadne. Ale na konec velká spokojenost. Další ročník bychom udělali určitě rádi, je to dobrý pocit mít „vlastní festival“. Je to ještě daleko, ale určitě se budeme snažit tuto tradici udržovat dál,“ uvedl za Sirkyskony Štěpán Potužák s tím, že je neodradil prázdný sál při prvních kapelách. „Většina festivalů, ať už letních nebo pod střechou se setkávají s podobnými problémy. První kapely to na festech většinou trochu odnesou a sály či areály se plní až déle. I přes to, že se začínalo v 17 hodin, sál se začal plnit až kolem 19.30 hodin. Tak to prostě občas vyjde,“ poznamenal Potužák.

Během večera zahrál Chai, Headdown, Sirkyskon, Jakub Děkan, O5 a Radeček a další. „Nikdy nic nejde bez potíží, ale problémů bylo málo. Organizaci měl na starost kamarád Honza Patlejch s naším kytaristou Martinem Vondráčkem a zvládli to skvěle,“ uzavřel Potužák.

V březnu bude kapelu Sirkyskon čekat 10. výročí a k němu, když to čas a peníze dovolí, chtějí natočit jeden až dva singly a udělat výroční koncert. Ale už pod novým názvem SiRKY, po letech se totiž rozhodli název zkrátit.