Při nástupu zazněly historické pokřiky i byla udělena medaile za zásluhy. Vyznamenání získala jako výraz ocenění služby skautskému hnutí Marta Bauerová. „Klatovský skautský oddíl Táborník jsem obnovila za pomoci ostatních v roce 1989 po jeho nucené přestávce od roku 1978. Už 5. prosince se tehdy uskutečnila první schůzka, a v létě dalšího roku jsme měli první tábor. I když v současné době již nejsem vůdcem tohoto oddílu, jsem stále jeho členkou. Jezdím s nimi i nadále na tábory, starám se například o finance a kuchyň,“ sdělila oceněná Bauerová.

Tímto svým setkáním skauti oslavili den sv. Jiří, který je jejich patronem. Při nástupu zazněly pokřiky všech zúčastněných oddílů, dokonce i historické z roku 1938 a 1945.

„Jsem tu, protože mě skaut baví. Přijel jsem s mým oddílem Gabrety Hartmanice, moc nás tu není, jen čtyři děti a dva vedoucí,“ řekl Jan Hanzlík z Prášil.
„Líbí se mi na téhle akci, že se tu setkávají starší i mladší generace skautů,“ sdělila Bára Bláhová z Poštolek Švihov. „Doporučila bych skauting všem, zažijete dobrodružství a naleznete nové kamarády,“ dodala Bláhová.