Proč jste při stěhování oddělení změnili jejich telefonní čísla, na která byli lidé roky zvyklí? Teď najednou zjišťují, že volají na jiné oddělení, než chtěli. To mi nepřijde jako zrovna chytré.

Moc nás to mrzí, že pacienti si budou muset zvyknout na nová telefonní čísla, ale součástí výstavby a vybavení je i nová telefonní  ústředna a současně nové členění čísel dle jednotlivých celků, aby bylo jasné k jakému oddělení, respektive organizačnímu celku  patří. Ještě jednou se omlouváme, ale jednou za sto let k tomu musí dojít.

Počátkem prosince loňského roku jste řekl: „V roce 2014 bude Klatovská nemocnice hospodařit s vyrovnaným rozpočtem." Nemocnice má ztráty. Určitě za to nemůže stavba monobloku. Už ředitelka Pinkasová tvrdila, když nastupovala do nově vzniklé a.s., že ztráty nebudou. Od té doby ale rostou. Navíc by mě zajímalo, proč se rozrostl počet zaměstnanců na ředitelství a zřizují se funkce, které dříve neexistovaly a jejichž obsah je pro některé lidi záhadou. A nakonec. To logo na titulní straně webových stránek – NEJLEPŠÍ NEMOCNICE – to jako myslíte vážně? A nejlepší v čem nebo kde?

Nejdříve k titulku Nejlepší nemocnice. Vyzkoušel jste na něj kliknout? Jde o informaci o soutěži o nejlepší nemocnici. K ekonomice: určitě je naší ambicí dostat se k vyrovnanému rozpočtu, není to jednoduchá cesta. Vede přes navýšení výkonů, a tím i úhrad od pojišťoven. Doposud vše bylo omezené, konkrétně  v tomto roce byl nárůst jen do výše 5%. Momentálně máme počty pacientů o cca 10% vyšší a chceme věřit, že nová úhradová vyhláška již nebude limitovat horní mez. Co se týče zřizovaní funkcí, tak si nejsem vědom, že bychom teď zřizovali nějaké speciálně nové funkce. Všechny jsou plně funkční a navíc potřebné k provozu respektive akreditaci nemocnice, která se chystá.

Zajímal by mě důvod ukončení vaší činnosti v aerolinkách v září 2010. V prosinci 2011 jste vyhrál výběrové řízení, kterého se zúčastnilo pět uchazečů, mezi nimi lékař i lidé ze zdravotnictví. Nakonec komise doporučila jako nejvhodnějšího kandidáta vás. Lidé si myslí, že to byl konkurz s předem domluveným výsledkem. Nebylo by to u nás nic zvláštního. Co si o tom myslíte vy? Jistě kandidát z lékařského prostředí  a s bydlištěm v místě by měl mít větší šanci. Sice neznám koncepci, kterou jste předkládal k posouzení, ale i tady by lékař měl rozhodně blíže k problémům nemocnice než člověk, který fungoval ve společnostech jako Skyport s. r. o. či ČSA. Je možné někde do předložené koncepce nahlédnout?

K této otázce je těžko se vyjadřovat. Měly to být otázky na ředitele nemocnice po přestěhování do nového monobloku  a ony to úplně nejsou .  K ČSA jsem se již vyjadřoval posledně.  Otázka k výběru ředitele ve výběrovém řízení, to není dotaz na mne, ale na výběrovou komisi. Pokud se budete bavit s odborníky, co je lepší řešení, zdali když je ve funkci ředitele nemocnice lékař, nebo manažer, tak dojdete k výsledku cca 50 na 50 .

Jsou parkovací místa určena jen pro pacienty a návštěvy v nemocnici? Připadá mi, že si tam zaparkují hlavně lékaři, aby nemuseli chodit daleko, a ostatní musejí do parkovacího domu.

Po prvních dvou týdnech náběhu nemocnice byla vydána organizační norma, která jasně hovoří, kde mají parkovat zaměstnanci.  Parkovací místa přímo před nemocnici nejsou určená pro zaměstnance, ale pro pacienty. Navíc pro pacienty jsou určená i první dvě poschodí parkovacího domu.

Zajímalo by mě, kdo navrhoval sprchové kouty na pokojích? To musel být nějaký hubeňour. Jakmile se tam půjde umýt někdo silnější, tak se tam ani nehne a to už nemluvím ani o tom, kdyby se chtěl ohnout.

Tohle je klasický problém, který obvykle musí řešit i každá domácnost i při individuální výstavbě. Jde o návrh projektanta, s kterým se již v závěru výstavby nedalo moc dělat. I já osobně bych možná alespoň některé sprchové kouty dal větší.