Evidenci Úřadu práce v Klatovech by mohly na jaře opustit dvě stovky uchazečů o zaměstnání. Právě tolik jich má nyní šanci sehnat práci v nově otevřeném nákupním centru Škodovka v Klatovech.

„Vzhledem k tomu, že nezaměstnanost zřejmě dál poroste, jsou nové pracovní příležitosti velkým přínosem,“ domnívá se ředitelka Úřadu práce v Klatovech Marie Bučková.

Mezi obyvateli Klatovska je o nabízená pracovní místa zájem. „V současné době evidujeme 157 uchazečů o zaměstnání. Mezi nimi převažují ženy ve věku od 25 do 35 let,“ potvrdila Deníku Eva Karasová ze společnosti Tesco Stores. Dodala, že počet zájemců denně vzrůstá o 20 až 30 nových uchazečů.

„Ti se nejvíce zajímají o pozice nákupčí, vkladač dat, příjem zboží a pracovník bezpečnostní služby. My nabízíme nejvíc pracovních míst na pozici prodavač čerstvých potravin a pokladní,“ upřesnila Karasová. Tesco si dokonce před několika dny otevřelo jen pár metrů od budovaného nákupního centra náborové centrum, kde se mohou hlásit lidé o práci, ale i brigádníci.

Ne všichni z evidence úřadu práce jsou ale ochotni práci v novém supermarketu přijmout. „Já osobně bych tuto práci nepřijala,“ říká Petra Přerostová z Klatov. „Na jednu stranu je hezké, že lidé budou mít práci, ale na druhou stranu mohou dostat málo zaplaceno,“ dodává mladá Klatovanka.

V areálu bývalé Škodovky se už několik měsíců intenzivně pracuje. Do otevření totiž zbývá už jen několik dnů. „OBI budeme otevírat 19. března, Tesco někdy v průběhu května,“ uvedl mluvčí společnosti InterCora Svatopluk Richter.

Domníváte se, že se otevření nového nákupního centra kladně promítne do poklesu nezaměstnanosti? Napište do diskuze.