ATRAKCE DO NOCI

Pouťový program začne v Klatovech již ve čtvrtek, kdy v 19.15 hodin bude na náměstí představen program Mezinárodního folklorního festivalu. Ale už od 16 hodin vystoupí v Sušici na náměstí soubor z Mexika. Především dětem udělá radost, že v 15 hodin se rozjedou na Erbenově náměstí atrakce. Rodiče potěší, že opět zaplatí v tento den méně. „Ve čtvrtek budou platit slevy až 40 % na různých atrakcích, kterých bude letos přes padesát. Novinkou měl být tubing, což je velká skluzavka, která se sjíždí na nafukovacích kruzích. Bohužel ale z technických důvodů atrakce nebude. Jinak nebudou chybět běžné atrakce, na které jsou lidé zvyklí. Na své si přijdou nejmenší děti i dospělí,“ řekl provozovatel atrakcí z Klatov Vlastimil Lagron, který by si přál, aby Klatované udržovali tradice. „V dnešní době je důležité, aby se i mladí učili udržovat tradice a o poutích se scházeli s celou rodinou a užívali si pouťového veselí,“ dodal Lagron.

Atrakce budou v provozu v pátek od 15 do 1 hodiny, v sobotu od 10 do 1 hodiny a v neděli od 10 do půlnoci.

Nebudou chybět ani stánky, které budou rozprostřeny v Plánické ulici a náměstí obohatí staročeský jarmark.

Nedílnou součástí klatovské poutě jsou také mše a průvod s obrazem Panny Marie Klatovské, který vyjde v sobotu z arciděkanského kostela po mši, kterou bude celebrovat biskup plzeňský Tomáš Holub od 15 hodin.

VÝSTAVY A HUDBA

Během poutě se ale koná také mnoho výstav, kromě tradiční výstavy Klatovských karafiátů můžete zavítat také do Pavilonu skla, muzea, kostela sv. Vavřince, ale také na výstavu drobného zvířectva, která se koná v pátek od 13 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin v areálu Na Pazderně.

Program na náměstí bude také obohacen koncerty, kdy se návštěvníci mohou těšit v sobotu od 9 hodin na Skalanku, v neděli od 9 hodin na Úhlavanku a od 15.30 hodin program zakončí svým koncertem zpěvačka Olga Lounová.

Pobavit se ale budete moci po dva dny také v letním kině, kterým budou znít heligonky.

„Zvu na klatovskou pouť nejen Klatovany, ale i lidi z okolních města a obcí. Program bude velmi bohatý a pestrý, a to jak z duchovní oblasti, tak zábavy. Myslím si, že od pátku do neděle bude v Klatovech k vidění mnoho zajímavého,“ pozval starosta města Rudolf Salvetr.

S klatovskou poutí budou spojena i dopravní omezení.