Od pátku do pondělí se mohou bavit lidé v Chanovicích. Tamní pouť se bude konat na počest a oslavení Povýšení Svatého Kříže. Program začne v pátek u tamního kulturního domu, kde si na své přijdou hlavně děti. Připravené pro ně budou pouťové atrakce. V sobotu si mohou zájemci prohlédnout zámecký areál v Chanovicích, otevřena bude rozhledna. Na své si přijdou i sportovní fanoušci a večer vyvrcholí koncertem kapely Ukradený Vjeci v kulturním domě v Chanovicích. V neděli se bude konat mše svatá v kostele sv. Kříže. Své brány otevře tamní základní škola, kde se bude konat den otevřených dveří. V pondělí se odehraje fotbalové utkání mezi celky Hvězdná garda Chanovice a Výběr Krajského úřadu Plzeňského kraje, po něm se v hostinci U Klečků bude konat posezení s hudbou a zpěvem.

Víkendového veselí si užijí i lidé ve Strážově. Lidé si budou moci prohlédnout výstavu paličkované krajky na téma „Čtvero ročních období" členek Krajkářského klubu Klatovy. Strážovští zahrádkáři představí svoji letošní úrodu na výstavě ovoce, zeleniny a květin. V přízemí 1. stupně základní školy budou k vidění obrazy místních malířů – Romana Souška ze Strážova a Václava Tomana z Krotějova. V prostorách bývalé spořitelny budou vystaveny staré fotografie a pohlednice Strážovska.

Tradičně bude samozřejmě po celý pouťový víkend strážovské náměstí rájem všech dětí. Pouťové atrakce budou obohaceny o autodrom. Rodiče si budou moci na náměstí posedět v pivní zahradě. V sobotu odpoledne a večer se zde bude rožnit prasátko.

Na kurtech u sokolovny se v sobotu uskuteční volejbalový turnaj smíšených družstev s názvem Burčák open. U sokolovny bude v sobotu dopoledne malá výstava velorexů s možností projížďky tímto legendárním vozidlem. Večer vyvrcholí pouťovou zábavou, která se bude konat v sokolovně ve Strážově. V neděli se bude konat mše svatá v tamním kostele a na náměstí zahraje Úhlavanka.