Ve čtvrtek7. 7. úderem 16. hodinyodstartuje tradiční klatovská pouť. I letos je spojena s mezinárodním folklorním festivalem (MFF), na který přijely i soubory ze zámoří. Město se připravuje na příjezd tisíců návštěvníků, kteří ale i letos musejí počítat s uzavírkami.


Již 18. MFF začne ve čtvrtek v 18 hodinvystoupením souboru Ondráš na klatovském náměstí.V pátekv 10.30 hodin se soubory poprvé představí na různých místech Klatov, slavnostní zahájení festivalu se uskuteční od 17 hodin na hlavním pódiu na náměstí Míru. Pak se již bude tančit všude až do nedělního odpoledne. Festivalový galaprogram bude k vidění v sobotu od 19.30 hodin v divadle, v neděli se mohou všichni v 10 hodin těšit na slavnostní průvod s ukázkami tanců. „Již přijely soubory z Kolumbie, Mexika, Baskicka i dalších zemí. Všem návštěvníkům festivalu mohu slíbit, že rozhodně bude na co se dívat,“ láká všechny za organizátory Iveta Lízancová.

Soubory ale zdaleka nejsou jediným lákadlem. „Ty holky, co tancují, jsou hezké, ale já se nejvíc ze všeho těším na atrakce. Nejradši mám centrifugu, ale doufám, že letos přivezou kolotočáři do Klatov i nějakou novou atrakci. Dostal jsem už peníze od babiček i od rodičů, a tak mám připraveno skoro pět set korun,“ pochlubil se Deníku patnáctiletý Pepa.

On i všichni ostatní najdou pouťové atrakce na tradičním místě v prostorách nádvoří bývalých kasáren na Erbenově náměstí. „Provoz atrakcíbude zahájen ve čtvrtek v 16 hodin, ukončen bude v neděli ve 24 hodin,“ informoval František Kocfelda z klatovské radnice s tím, že na celé ploše náměstí Míru bude připraven „staročeský jarmark“. Ostatní prodejní stánky budou situovány po celé délce Plánické ulice, a to až k areálu bývalých kasáren.
Na parkovišti u kulturního domu si zvláště senioři mohou v sobotu i v neděli zazpívat na setkání heligonkářů nazvaném Klatovské (pouťové) heligonky. Součástí poutě je i výstava klatovských karafiátů, výstava drobného zvířectva, mše svatá, koncert, „motoristická pouť“ a mnohé další.