Konec strachu ze zrušení pobočky by pro obyvatele menších obcí mělo znamenat středeční rozhodnutí vlády, kterým se ruší privatizace České pošty. Privatizaci schválil v roce 2007 kabinet Mirka Topolánka, řada starostů od té doby o udržení „své" pošty musela bojovat.
„Vláda udělala ve věci České pošty významný krok k tomu, aby pošta dál garantovala občanům své služby a aby nedocházelo k rušení poboček a k propouštění zaměstnanců," okomentoval rozhodnutí vlády premiér Bohuslav Sobotka.

Jednou z ohrožených pošt byla pobočka v Horách Matky Boží. V současnosti je zavřená. „Rozhodnutí vlády vítám, privatizace by opravdu znamenala zánik malých pošt. Jak to bude s poštou v Horách Matky Boží, uvidíme. Tamní pracovnici pošta přesunula do Hrádku a už tři čtvrtě roku prý hledají nového pracovníka," řekl Deníku starosta Velhartic Pavel Prosr.

Podle mluvčí České pošty Marty Selicharové pobočce v Horách Matky Boží zrušení nehrozí. „Podle mých informací se koná výběrové řízení na nového zaměstnance pro tuto pobočku. Poštu zavřít nechceme," uvedla Selicharová.

Podobná situace jako v Horách Matky Boží byla řadu měsíců i v Dešenicích. I tamní pobočku chtěla původně pošta zrušit, funguje však dosud. „Pošta je samozřejmě velice důležitá, každý z občanů nemá auto, aby si mohl zajet do Nýrska. Takže rozhodnutí vlády určitě vítáme," konstatovala starostka Dešenic Lenka Sýkorová.

Že strach o poštovní pobočku není zcela „od věci", ukazuje příklad Malého Boru. „Nám poštu nakonec zrušili, pro nás přišlo rozhodnutí vlády pozdě. Dva roky byla pošta zavřená, prý nemohli sehnat zaměstnance. Nakonec jsem jim kývnul na to, že udělají výdejní místo v prodejně, jinak by byla zavřená dodnes. Takže si lidé mohou vyzvedávat zásilky tam, teď tam nově mohou platit i složenky. Je to lepší než nic, ale pošta to samozřejmě není," posteskl si starosta Malého Boru Radovan Faltys.

David Kojan