Osm dílů nového českého seriálu Policie Modrava je natočeno. Poslední klapka seriálu ze Šumavy sice padla v Praze, ale filmaři se už těší, jak se v květnu příštího roku na Šumavu opět vrátí, aby dotočili zbylé díly. A o tom všem jsme si povídali s režisérem Jaroslavem Soukupem (na snímku).

Je konec natáčení prvních osmi dílů seriálu Policie Modrava. Kolik natáčecích dnů máte za sebou a jaké to natáčení bylo?

Za sebou máme 94 natáčecích dnů, tolik jich trvalo natočení osmi dílů plánovaných pro letošní rok. Původní natáčecí plán jsme zkrátili o dva dny.

Kde padla poslední klapka?

Poslední klapka padla 7. října paradoxně v Praze, když jsme natáčeli scény v Sazce, kde se částečně odehrává jeden z příběhů.

Tak dlouhý seriál jste ještě nikdy nenatáčel, byla to pro vás výzva?

Seriál Policie Modrava vzniká přes sedm let. Vůbec to není jednoduchá ani hladká práce. Několikrát se vše kvůli nedostatku financí zadrhlo, už jsem myslel, že ho nikdy nenatočím. Doufejme, že v příštím roce vznikne zbylých sedm dílů. Podle plánu máme začít natáčet opět koncem května 2014 na Srní. Ale měl bych to „zaklepat", abych to nezakřiknul…

Co vás nyní čeká? Máte čas na odpočinek, dovolenou, nebo musíte pracovat na dalších dílech? Střihat a tak?

Druhý den po skončení natáčení jsme měli tzv. „dotočnou" s celým štábem. Ta se konala v jedné restauraci v Praze a přišli tam téměř všichni herci, kterých bylo na seriálu přes sto. Potom jsem si dal pár dní volna a teď už jsem několik dní od rána do večera ve střižně. Zatímco jsem za celý seriál zhubnul o téměř pět kilo, teď mám obavy, že ta kila opět brzy doženu, protože práce ve střižně je celodenní sedavé zaměstnání.

Zažili jste při natáčení nějaké příjemné a nebo krušné chvilky?

Nejhorší natáčení jsme zažili hned z počátku natáčení koncem května, kdy přes osm dní nejen na Šumavě nepřetržitě pršelo a my jsme natáčeli na ranči Vogelsang u Kašperských Hor. To bylo opravdu kruté. Koně se bořili do bahna a náš filmový štáb také. Pak se ale stal zázrak a po zbytek natáčení nám počasí přálo. Celé léto bylo na Šumavě nádherné a výjimečné. Nejhorší scéna byla hned z počátku. Točili jsme tam scény s „mrtvým" koněm, kterého uspával pan veterinář Zelený ze Sušice. Jenže studený liják koně neustále probouzel, takže to bylo docela náročné. Ale s herci Vaškem Vydrou a Pavlou Vitázkovou jsme to zvládli.

Nejraději ale vzpomínám na natáčení na policejní stanici v Kašperských Horách a také na celé natáčení v Klatovech, kde to bylo velmi příjemné. Jak na velitelství okresní policie u plk. Jana Myslivce, tak v Klatovské nemocnici a dalších lokalitách, kde jsme natáčeli, např. v ateliéru známého sochaře Václava Fialy. V Klatovech se mi velmi líbilo, je to příjemné a kulturní město pro život.

V příštím roce se bude v natáčení pokračovat, už víte, kdy padne první klapka posledních sedmi dílů?

Jak už jsem říkal, začít bychom měli koncem května 2014 a natáčet do konce září.

Na jakých netradičních místech jste vlastně natáčel a na jaké hvězdy se mohou diváci ve vašem seriálu těšit?

Mimo hereckých stálic Soni Norisové, Jaroslava Satoranského, Filipa Tomsy, Jany Bouškové, Táni Medvecké a celé herecké policejní stanice v Kašperských Horách se v dalších sedmi dílech objeví noví herci. Jací, to zatím nevím. Obsazovat je budu až koncem roku.

V seriálu si zahrálo i spousty komparzistů z regionu, budete hledat komparz i do dalších dílů, nebo už máte vše zajištěné a obsazené?

Opět budeme v regionu Klatovska a Sušicka hledat nové tváře a ochotníky, kteří mají zájem s námi spolupracovat.

Existuje nějaký plán, kdy by se seriál mohl objevit na televizních obrazovkách?

Seriál se zřejmě objeví na obrazovkách buď v lednu, nebo v únoru 2015. Já vím, že se to zdá jako dlouhá doba, ale když chcete něco udělat pořádně, tak to trvá.