Jako tradičně ožije klatovská Hůrka, kam se v 16 hodin začnou slétat nejmladší čarodějnice, aby si zasoutěžily a pak si vybraly odměnu. Od 19 hodin je připraven program pro dospělé, kde protáhnou své kosti starší čarodějnice při muzice skupiny Duo Mars. Chybět nebude ani procházka očistným ohněm a pálení čarodějnice.

Pokud se chcete podívat na originálně vyzdobené alegorické vozy a různé převleky, vydejte se v 17 hodin do Zářečské ulice do Horažďovic. Tam odstartuje již desátý ročník Zářečské májky, která je tradičně spojena s průvodem vozů. Po průvodu bude následovat posezení s občerstvením při zpěvu a hře, spojené s tradičním stavěním máje.

Čarodějnice, které se chtějí pyšnit titulem miss, by si měly zaletět na ostrov Santos do Sušice. Tam bude v 16 hodin zahájen slet ježibab 2015. „Součástí bude ježibabí předtančení, které zopakujeme ještě ve 20 hodin. Pak se děti mohou těšit na různé soutěže, volbu miss čarodějnice a v 19 hodin na šermířské představení skupina Vendetta. Po celou dobu akce bude k tanci hrát skupina Orchidea," informovala Milena Naglmüllerová ze sušického gymnázia, které akci pořádá.

Jestli se ale čarodějnice nebudou chtít pobavit jen na jednom místě, mohou navštívit i kolegyně u hasičské zbrojnice v Janovicích nad Úhlavou. Tam jejich rej začne v 18.10 hodin. Tomu ale bude předcházet ruční stavění májky, u které se všichni sejdou v 17 hodin, aby ji ozdobili a v 18 hodin postavili.

Poslední den v dubnu si můžete užít také v Nýrsku. Tam vyjde v 17 hodin z náměstí od májky průvod, který se vydá městem do areálu Pod sjezdovkou. Tam budou pro děti připraveny soutěže, výtvarné dílny, honba za pokladem a chybět nebude ani možnost opečení buřtů.

S lampionovým průvodem spojili stavění májky ve Svéradicích. Průvod vyjde ve 20 hodin od tamního obecního úřadu. Na sladkou odměnu se může těšit každý, kdo přijde v obleku čarodějnice. Samotné stavění májky spojené s opékání vuřtů, ale začne už v 17 hodin
Na stavění májek se můžete ale podívat i v mnoha dalších obcích na Klatovsku, jelikož tato tradice je stále hojně dodržována.