„Doufám že se na mě nebudete zlobit, že jsem vám o dva dny prodloužil prázdniny,“ řekl ve své úvodní řeči ředitel školy Ján Mihalec.

Důvody, proč tomu tak je, hned vysvětlil: „Vystřídají vás totiž na chodbách řemeslníci. Až někteří z vás přijdete v září do školy, naleznete zde nové sociální zařízení, které během prázdnin proměníme k nepoznání,“ vysvětloval ředitel.

Pak už nálada pokračovala v duchu loučení jak se starým školním rokem, některými žáky, tak i ředitelem Mihalcem, který odchází do důchodu.

„Do Měčína jsem přišel v roce 1981 jako učitel a od roku 1990 zde působím jako ředitel školy. Měl jsem to tu rád, a proto se mi těžko odchází,“ říkal před žáky i učiteli Ján Mihalec.

Stýskat po škole se mu prý ale nebude.

„Člověk si za ta léta musí taky odpočinout. Nabrat další sílu. Víte co, já mám rád mariáš, rád se věnuji zahrádce a pěstování ovoce a zeleniny. Teď budu ve svém živlu. Přesto odcházím s hřejivým pocitem na srdci, že se nám podařilo školu v Měčíně zmodernizovat. Škola se dostala do povědomí a má docela dobré jméno. Byli jsme tu dobrý kolektiv, škola byla taková velká rodina, přesto je čas dát pomyslný štafetový kolík dalším,“ řekl Deníku budoucí penzista.

Jána Mihalce ve funkci ředitele od prvého srpna vystřídá Václava Čejková.

„Rozhodla o tom Rada města Měčín“ informoval starosta města Měčín Stanislav Skala, který nové ředitelce předal před všemi jmenovací dekret.

Loučení s oblíbeným ředitelem doprovázely slzičky dojetí.

„Pan Mihalec mě hodně naučil. Ve své nové funkci bych proto chtěla navázat na jeho práci, které si nesmírně vžím,“ sdělila své pocity nově jmenovaná ředitelka.

Žáci předali dosluhujícímu prvnímu muži školy dárek.

„Jdu do důchodu, a tak jsem dostal bačkory. Mám z nich radost. Hlavně do novin nedávejte fotku, jak je držím, chlapy by se mi u mariáše v hospodě posmívali,“ smál se Mihalec.