Akci v Klatovech se konala v rámci projektu Rytíř pomáhá, který funguje zhruba jeden rok, společně s Českým národním registrem kostní dřeně. „Projekt je hasičského týmu a spolku z Oprechtic, který se věnuje hasičskému sportu, ale chtěli jsme dělat i nějakou další potřebnou věc. Začali jsme tak podporovat děti s onkologickým onemocněním. Hledali jsme v našem okolí dětí, kterým bychom mohli pomoc a dozvěděli jsme se o Nikolce, pro kterou zde dnes pořádáme nábor dárců kostní dřeně,“ řekl předseda spolku Oprechtice Firesport team Václav Pejsar s tím, že další možnost mají lidé také 2. listopadu v Plzni před zimním stadionem během extraligového zápasu HC Škoda Plzeň.

Akce se odehrála v areálu firmy Auto Nejdl, kde byla rovněž připravena také autogramiáda obránců HC Škoda Plzeň Davida Jiříčka a Lukáše Kaňáka. „My děláme již tradičně v sobotu přezouvací akci na přelomu října a listopadu. Ale protože jsme se také dozvěděli o Nikolce a o projektu Rytíř pomáhá, tak nám přišlo zajímavé to udělat tady a zapojit se do pomoci,“ řekl za Auto Nejdl Tomáš Nejdl.

Přímo ve firmě bylo zapsáno 58 nových potencionálních dárců kostní dřeně, někteří příchozí bohužel nemohli být zapsáni z různých důvodů. Výhodou dle dárců bylo, že se nyní vzorky odebírají pomocí sady z úst.