Stále nemohou sehnat pracovní síly v Čechách, tak vyráží do zahraničí. Tak by se dala stručně popsat situace nemocnic v Plzeňském kraji, které trápí nedostatek personálu. Ani ty na Klatovsku nejsou výjimkou. Plzeňský kraj se proto rozhodl, že zaloví v jiných vodách a zaměřil se na Ukrajinu.

„Nemocnice trápí nedostatek tzv. nelékařského zdravotnického personálu, čili všeobecných sester, dětských sester, porodních asistentek, fyzioterapeutů, zdravotních asistentů, ošetřovatelů a podobně. Důvodů, proč ten nedostatek nastal, je několik a všechny se bohužel sešly v relativně krátké době," uvedl mluvčí Zdravotnického holdingu Plzeňského kraje (ZHPK) Jiří Kokoška.

Mezi důvody patří například změna sytému vzdělávání, kdy se výrazně prodloužila doba studia, nižší prestiž zdravotnických škol a povolání, menší ochota dělat v okresních nemocnicích, odchody mimo obor a bezpochyby také odchody do zahraničí.

Plzeňský kraj podniká více kroků, jak vše řešit. Jedním z nich je příjem sestřiček z Ukrajiny. „Zahájili jsme kroky, jak získat maximum informací, v polovině května přivítáme na kraji vedení ukrajinské střední zdravotní školy. Chceme se prezentovat našimi nemocnicemi a ukázat i možné ubytování vedle stodské nemocnice," uvedla radní Plzeňského kraje pro zdravotnictví Milena Stárková.

Podle jejích slov to bude dlouhá cesta, která, pokud se podaří, bude trvat několik měsíců. Ukrajinky musí získat vízum, zvládnout češtinu a projít zkouškami odbornosti. „Počítáme s tím, že by zpočátku pracovaly jako pomocný zdravotnický personál. Kromě zvyšování mezd našich sester vidím tento krok jako další možný, který stabilizuje oddělení nemocnic," dodala radní.

Konkrétně jde o zdravotní školu z Čerkasova, kde studuje zdravotnické obory (středoškolské vzdělání) několik tisícovek studentů. „Zpočátku bychom rádi přijali alespoň 30 pracovnic a pak každým rokem dalších deset až dvacet dle potřeby," doplnil Kokoška.

Pokud by se podařilo získat tímto způsobem personál z Ukrajiny, určitě by jej využily všechny nemocnice ZHPK včetně klatovské a horažďovické.

Kraj se ale nevzdává ani v Čechách a dělá další kroky, jak přitáhnout nový personál do nemocnic. Jde například o memoranda o spolupráci s Fakultou zdravotnických studií Západočeské univerzity a Lékařskou fakultou Univerzity Karlovy. Dále kraj láká na náborové příspěvky, stipendia pro praktikující studenty a prezentací skupiny zdravotnického holdingu na všech zdravotnických školách a lékařské fakultě s představením možnosti praxe i benefitů a podobně. „Vše uvedené ale může fungovat a situaci ke spokojenosti vyřešit jen za předpokladu, že někde na trhu ten personál je. Pokud na trhu není, což je teď příklad ČR, výše uvedené snahy to nevyřeší, ale jen zmírní, aby dopad byl menší než v jiných zařízeních," poznamenal Kokoška.

Personál v zahraničí shání i Nemocnice Sušice, která už nyní zaměstnává jednoho ukrajinského lékaře. „Měli jsme rozjednaného ještě dalšího, ale bohužel to nevyšlo. Je to poměrně složité, získat sem lékaře ze zahraničí. Ještě obtížnější je to u sester," řekl Deníku zástupce ředitele Nemocnice Sušice Vladimír Sloup.