Podle tiskové mluvčí HZS Plzeňského kraje Aleny Marešové se muž jmenujeVLADISLAV ALBL, ročník 1928, je střední asi 170 cm vysoké postavy, má pleš s prošedivělými vlasy. Oblečení, které má na sobě nelze přesně určit, protože s sebou nesl věci na převlečení. U sebe má kufr nebo batoh tmavé barvy.

Muž je velmi zmatený a pohybuje se zřejmě v oblasti Svojše, Čeňkovy Pily, Hartmanic nebo Horské Kvildy. Během dne byl již několikrát spatřen na různých místech v této oblasti, dokonce máme zprávu, že se pokoušel stopovat a sliboval nemalé částky za odvoz do Plzně.

Záchranáři a policisté proto žádají řidiče, turisty nebo svědky, kteří osobu odpovídající popisu na některém z výše uvedených míst zahlédli, svezli nebo s ní byli jakkoli v kontaktu, aby dali zprávu na linku 158 nebo 112.

"K pátrání po muži vyjeli hasiči dnes 21. června 2008 v 16.27 hodin. V současné době muže hledá asi padesátka záchranářů – členové HZS, SDH, PČR a Horské služby. Do pátrací akce byl nasazen i armádní vrtulník," sdělil Deníku Robert Kučera, řídící důstojník HZS Plzeňského kraje.

AKTUALIZOVÁNO: NEDĚLE, 9.00 hod.

Pátrací akce skončila v sobotu těsně před půlnocí, muž do té doby nebyl nalezen.

Podle tiskové mluvčí HZS Aleny Marešové pokračují záchranáři v pátrání v neděli od 7.00, stálev uvedené lokalitě.

Ludvík Pouza

David Kojan