Podle informací Deníku již byl obviněn ze dvou trestných činů. Pokud by se jeho vina prokázala u soudu, musel by svléci uniformu.

Incident se odehrál letos v dubnu na fotbalovém zápase mezi Kašperskými Horami a Chudenicemi.

Začal ho 22letý mladík z Chudenic. „Stoupl si na kovové oplocení hrací plochy a začal vulgárně urážet hráče domácího celku a i rozhodčího. Pokračoval v tom i po skončení utkání. Poté se dostal do slovního i fyzického kontaktu s 41letým mužem ze Sušicka,“ popsala začátek konfliktu Dana Ladmanová z klatovské policie.

Domácí fanda údajně mladíka srazil k zemi a mlátil ho hlava nehlava, což se nelíbilo již zmíněnému policistovi, který je fanouškem chudenického klubu a na Chudenicku je dokonce místostarostou. K tomu, co udělal, se policie i GIBS odmítly vyjádřit. „V současné době nebyly uvolněny žádné informace ke zveřejnění,“ uvedla pouze mluvčí GIBS Radka Sandorová. Podle informací Deníku ale policista přiběhl k oběma rváčům a útočníka skopl. Rána to byla pořádná, muž upadl do bezvědomí a se zraněním skončil v rukou lékařů.

Zatímco oba rváči jsou zatím jen podezřelí z výtržnictví, policista již byl obviněn z ublížení na zdraví a výtržnictví. Hájí se údajně tím, že bylo nutné rychle zasáhnout, neboť útočník mohl mladíka vážně zranit či dokonce zabít.

Teď bude záležet na tom, nakolik se svou obhajobou uspěje.

Ve službě zatím zůstává. „Udělali jsme ale taková opatření, aby do doby, než bude rozhodnuto, nebyl zařazen v přímém výkonu služby,“ řekl Deníku vedoucí klatovského územního odboru Policie ČR Jan Myslivec a dodal, že pokud by byl policista pravomocně uznán vinným úmyslným trestným činem, musel by od policie odejít.