Ve 4. a 5. dílu třetí řady Policie Modrava se filmový štáb podíval mimo jiné přímo do plzeňské věznice.

4. DÍL – SMRTELNÁ CHYBA

Osaměle stojící chatu na odlehlém místě, kde se ukrývá zmizelý Valdman, hledal štáb dva měsíce. „Pořád to nebylo ono. Až jsme na ni po stovkách kilometrů narazili na okraji osady Dobronín na Kozích hřbetech. Jenže byla zvenčí moc zpustlá. Majitel chaty byl ale vstřícný a po dohodě ji sám celou znovu natřel, takže to bylo ono a mohli jsme natáčet,“ vylíčil režisér Soukup.

V tomto díle je také motiv vycházející ze skutečného případu, kdy falešný porybný vybíral od rybářů pokuty. „Tyto scény jsme natáčeli na Otavě od Čeňkovy pily až po dlouhoveský most. Někde byl docela silný proud a herci měli někdy problém se udržet na kluzkých kamenech na nohou. Ale naštěstí se nikdo z nich nezranil,“ potěšilo Soukupa.

5. DÍL – NEŠŤASTNÁ LÁSKA

V tomto, a ještě v jednom z dalších dílů, natáčeli filmaři v borské věznici v Plzni. Samotné natáčení bylo bez problémů, ale než se padesátičlenný štáb dostal do areálu věznice, trvalo hodně dlouhé. Podrobná kontrola každého, jestli něco nepronáší, kontrolovala se pochopitelně i technika, která vjížděla dovnitř. „Trvalo to nejméně hodinu a půl, než jsme se všichni dostali na plac a mohlo se natáčet. Ale člověk to musí respektovat, navíc vedení borské věznice se k nám chovalo velmi vstřícně,“ svěřil se Soukup.

Několik scén se také odehrává v zajímavém prostředí Sklářského muzea Rajsko, které najdete mezi Annínem a Novým Městečkem. Právě tady natáčel známý německý herec Florián Stadler, který má v seriálu zajímavou roli. Ukázal se jako naprostý profesionál, navíc vřelý člověk, takže práce s ním byla bezproblémová.

„Pro jednu scénu jsme potřebovali najít lom v lese. Také to nějakou chvíli trvalo, než jsme ho objevili. Lesních lomů je na Šumavě víc, ale jsou špatně přístupné a nedostala by se tam technika. Na to člověk musí při hledání lokací myslet ,“ řekl Soukup. Doplnil, že lom, kde se nakonec natáčelo, je na úzké lesní cestě pod bývalou hájovnou, dnes penzionem. Odbočka je z hlavní silnice mezi Kašperskými Horami a Řetenicemi.

pokračování za týden