„Akce měla především preventivní charakter. Na Klatovsku jsme kontrolovali nedovolený vstup do kolejiště na klatovském nádraží a v sousedství supermarketu Tesco a řidiče jsme kontrolovali na železničních přejezdech ve Velkém Boru a v Sušici," zbilancovala Dana Ladmanová z klatovské policie. Dodala, že na Klatovsku bylo zjištěno celkem sedm přestupků, za které byly uloženy pokuty v celkové výši 1200 korun.

Jedním z dopadených hříšníků byl David Svoboda, který přecházel koleje u klatovského nádraží. Bez řečí sáhl do peněženky, jednu poznámku si ale neodpustil. „S policejní kontrolou i pokutou souhlasím, to je v pořádku. Myslím si ale, že město by mělo situaci nějak řešit. Podívejte se, kolik firem je za nádražím, a dá se předpokládat, že každý, kdo půjde pěšky, si to bude chtít zkrátit. Vždyť si zacházíme stovky metrů. Pomohla by například lávka," řekl Deníku.

„Nerespektování zákazu vstupu do kolejišť či vjíždění na železniční přejezdy má mnohdy tragické následky, proto budeme v podobných akcích pokračovat. I přesto, že šlo o akci s preventivním charakterem, chceme, aby si lidé uvědomili, že takové chování tolerovat nebudeme," upozornila krajská policejní mluvčí Martina Korandová.