Ten se konal v rámci 11. ročníku mezinárodního filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision.

Fotografický workshop se uskutečnil na Borových Ladách a jeho spolupořadatelem byl Národního parku Šumava. Účastníci fotili vodní živel, konkrétně jednu z nejkrásnějších šumavských řek –  Vydru.

„Elementy jako je voda a země jsou často stěžejním námětem krajinářské fotografie. Oba tyto živly se často potkávají v krajině, kde vytváří kontrastní a působivé kompozice a vztahy. Důkazem toho je řeka Vydra, divoká tepna Šumavy, která pulzuje životem v protikladu s rozměrnými neživými balvany," říká fotograf a filmař Jan Svatoš, který workshop pro fotografy vedl.

„S účastníky jsem se snažil umělecky vyřešit otázky jako například – Jak fotograficky vystihnout plynoucí čas, dynamiku vody nebo mystický rozměr kamene? Jak docílit vhodné expozice a působivé kompozice? Někomu se to podařilo lépe, někomu hůře," vysvětluje Svatoš.

Workshopu se zúčastnil i fotograf Správy Národního parku Šumava Štěpán Rosenkranz. Společně s ostatními absolvoval trasu z Horské Kvildy okolo Hamerského potoka až k Vydře. „Je to jedna z fotograficky nejpřitažlivějších tras na celé Šumavě. Tajuplná až mystická místa střídají neopakovatelné přírodní scenérie, které na takhle krátkém úseku dokáže vykouzlit jen Šumava," svěřil se Rosenkranz.