„Tato akce k nám přilákala během pátečního a sobotního večera více než pět set návštěvníků,“ hodnotí akci kastelánka zámku Marie Rynešová. Oživenou historii v Chudenicích pravidelně připravuje soubor Campanella z jižních Čech, která kromě Chudenic pravidelně vystupuje v Horšovském Týně či na Třeboni.

„Letošní příběh opět skončil velkou hádankou. Je to proto, že děj příběhu, který herci připravují, navazuje na předešlé ročníky, a proto se mohlo stát, že někteří návštěvníci se po prohlídce ptali na to, jak to vlastně s těmi vdavkami tří dcer pana hraběte vůbec dopadlo. Na to si budou muset návštěvníci počkat zase až za rok,“ popisuje Rynešová.

Zájemci o noční oživlé prohlídky Chudenic se mohou těšit opět na konec srpna, kdy se zámek ocitne v třicetileté válce. Zámek nepatřil jen tradičním a nočním prohlídkám. Své výročí zde oslavila i hudební skupina Zebedeus, která se představila na zámeckém nádvoří s pásmem spirituálů.

„Tento soubor u nás již vystupoval a měl ohromný úspěch. Proto chceme, aby jeho působení v Chudenicích bylo každoroční tradici,“ nechala se slyšet zámecká paní.