„Asi před třemi týdny se z obou směrů odkud se k nám mohou dostat hosté dala cedule zákaz vjezdu, i když bylo garantováno, že průjezd s omezením bude po celou dobu akce zachován. Město Plánice na tyto dopravní značky vylepilo cedule ohledně nepřerušeného provozu čerpací stanice. Po stížnostech obyvatel byla značka doplněna o doplňkovou ceduli „mimo vozidel stavby a dopravní obsluhy“. Přes tuto doplňkovou ceduli však dala další cedule a doplňková cedule není ani vidět. Já jsem na to reagoval tím, že jsem vedle tohoto dopravního značení instaloval své cedule, abych nepřelepoval dopravní značení jako ostatní,“ uvedl podnikatel Jiří Nový ml.

Na pokyn města byly ale stavební firmou odstraněny všechny tři cedule.

Všechna další značení, i doplňková, byla zanechána. Na to reagoval Nový tím, že nalepil své cedule přímo na dopravní značení jako ostatní. „To jsem ale byl navštíven místními policisty za neoprávněné přelepování dopravního značení a ještě ten den byly cedule odstraněny. Místní policisté mi potvrdili, že jim bylo řečeno, že nemají nikoho pokutovat a všechny vjezdy tolerovat, ale kdo to nezná, nedovolí si vjet do zákazu,“ poznamenal Nový, kterého daná situace trápí, jelikož k němu jezdí i zahraniční návštěvníci, kteří nerozumí doplňkovým cedulím, které tam jsou vyvěšeny.

„Dle stávajícího dopravního značení by naši hosté měli zaparkovat buď na náměstí v Plánici a nebo u fotbalového hřiště v Plánici a jít v obou případech pěšky, aby neporušovali zákon,“ pokračoval Nový a navrhuje řešení: „Jde o posunutí uzavírky ze směru od Klatov k JEZ & SPI, jelikož zde jsou již všechny stavební úpravy hotové a nebo objízdnou trasu přes Nové Město v Plánici, tak aby se nezamezovali mým podnikatelským aktivitám stejně jako benzínky GAS Petroleum a prodejně obkladů a dlažeb Plánička. Pokud by to nešlo, tak nám alespoň umožnit si dát doplňkové upozornění, že se k nám lidé dostanou. Nechci to jen pro sebe, ale pro všechny, které takto uzavírka omezuje,“ uzavřel Nový.

STAROSTA: PRO VŠECHNY STEJNÝ METR

Město si ale stojí za tím, že udělalo vše správně. „Udělali jsme dopravní značení, jak má být, které jsme měli schválené. Není myslitelné, aby si pan Nový vylepoval cedule na dopravní značky. Proto jsem se obrátili i na policii. Domluvili jsme se s firmou, aby byla zachována dopravní obslužnost a lidé se dostali k domům a k veškerým provozovnám, což je od firmy nadstandard. Musí být pro všechny jeden metr. Není tak myslitelné, aby si jeden člověk lepil cedule,“ řekl starosta Plánice Zdeněk Pavlíček, který doporučil, aby si podnikatel dal upozornění na své weby a již k objednávkovému formuláři.