Třetím nejvhodnějším městem v celé republice pro podnikání jsou Klatovy. Hodnocení, které zpracoval na základě názorů oslovených více než 11 tisíc podnikatelů týdeník Ekonom, si vedení města pod Černou věží považuje, zástupci podnikatelské sféry jsou ale k výsledkům skeptičtí.


„O výsledek průzkumu se začalo zajímat představenstvo okresní hospodářské komory. Členové představenstva se nedomnívají, že stav a podmínky pro podnikání jsou tak ideální a proto se budou záležitostí zabývat na svém dalším jednání, pro které shromažďujeme podklady,“ uvedla ředitelka Okresní hospodářské komory v Klatovech Alena Mazancová.


Výsledek průzkumu překvapil i jednoho z klatovských podnikatelů, ředitele firmy Investtel Klatovy Jaroslava Nejdla. „Z pohledu mého podnikání se s tímto názorem neztotožňuji. Ve městě totiž chybí firmy, které obnovují automobilový park, a také jedny z nejnižších mezd obyvatel v Plzeňském kraji mají za následek nízkou poptávku po prodávaných nových vozech,“ řekl Nejdl.


Třetí místo z měst v republice z podnikatelského hlediska těší představitele města. „K důležitým faktorům patří nabídka pracovních sil, rovněž si myslím, že střední školství ve městě je rozloženo tak, aby produkovalo budoucí zaměstnance v co nejširším záběru učňovských oborů,“ uvedl starosta Rudolf Salvetr. Podle prvního muže radnice k celkovému výsledku přispívá také vzhled města. „Ještě vloni jsem byl skeptický, zda se podaří dokončit stavebně náročnou akci Klatovy – čisté město v termínu. Teď vypadají ulice města upravené. Navíc město umožnilo rozvoj podnikatelských záměrů nákupem lokality pod Borem, kde vyroste nová průmyslová zóna,“ dodal starosta.

Výsledky

1. místo: Humpolec
2. místo: Žďár nad Sázavou
3. místo: Klatovy
Další města: 5. místo: Cheb, 8. místo: Domažlice, 15. místo: Plzeň


Jsou Klatovy podle vašeho názoru skutečně ideálním městem pro podnikání?Napište do diskuze.