Nechali si tam za šest set korun dovézt dva kontejnery, v jednom měli postavený stan na přespání a v druhém pod širým nebem zařízený obývací pokoj s lednicí, televizí, slunečníkem a grilem.

„Na úřadu městského obvodu jsme si domluvili zábor tohoto prostranství na úterý a středu, takže nás odtud nemůže nikdo vyhodit. Už jsme tu měli i jednání s policií, kterou zavolala nějaká paní odtud z ulice. Ale dopadlo to dobře,“ vysvětloval včera Holar, když si pohodlně hověl na gauči s kávou v ruce.

A jak vlastně myšlenka na neobvyklou akci vznikla? „Všechno to začalo už před sedmi roky. Tehdy jsme odcházeli v sobotu ráno opilí z Jazz rock café, které je tady hned vedle nás, a já jsem koupil v parkovacím automatu lístek, který platil až do pondělí. Vtipně jsem prohlásil, že tu klidně můžeme dva dny kempovat, a už tehdy jsem to udělal, i když s jiným společníkem. A dneska jsem se sem po sedmi letech vrátil s svým známým Milanem,“ vypráví Vlček.

Dvojice chlapíků vzbudila na ulici pořádný rozruch. Nebyl snad nikdo, kdo by si jich nevšiml.

„Lidi se u nás zastavují. Ptají se, proč tu sedíme, jestli jsme se s někým vsadili. Je to moc příjemné. V noci tu s námi dokonce chvíli poseděla nějaká slečna, když čekala na taxík, dívala se s námi na porno. Měli jsme ho ale puštěné bez zvuku,“ směje se Holar a přiznává, že v noci na středu bylo v jejich provizorním bytečku pořádně našlápnuto.

„Měli jsme tu asi patnáct známých a našeho kuchaře, který nám tu na grilu připravoval kuřecí maso a klobásy. Popíjeli jsme vínko a spát jsme šli kolem šesté. Už v osm ráno nás budila slečna, která nám přinesla kávu,“ říká Holar.

Podobně jako zmínění podnikatelé, tedy netradičně, chce dovolenou trávit stále větší počet osob.

Pryč je doba, kdy stačilo jet na týden k moři nebo třeba na Šumavu. Zájem je nyní hlavně o zážitky. Své o tom ví majitelka společnosti, která tyto speciální pobyty zprostředkovává, Linda Vavříková. „Lidé žádají například jednodenní jízdu jachtou po orlické přehradě, lety větroněm, zorbing nebo návštěvu lanového parku,“ říká Vavříková.

Dodává, že její firma je schopna zajistit lidem i to, aby si vyzkoušeli například bagrování, ošetřování zvířat v zoologické zahradě nebo třeba práci popeláře.