„Dnes máme jubilejní desátý ročník. Akce se koná každé dva roky, a navazujeme tak na tradici našich předků, kteří tuto zábavní soutěž vymysleli," informoval Deník starosta chanovických dobrovolných hasičů, kteří soutěž pořádali, Václav Šmat.

Možnost zdolat padesátimetrovou úzkou lávku, navíc „vylepšenou" o několik zatáček, si nemohl nechat ujít ani chanovický starosta Petr Klásek, který je podle místních pro každou legraci. „Je to hlavně pro chlapce, a protože jsem ještě dorostenec, tak do toho jdu," smál se Klásek a dodal: „Zúčastnil jsem se všech dosavadních ročníků, tak v tom chci pokračovat."

Zkušenosti mu ale nebyly nic platné, hned při prvním zkušebním přejezdu se vykoupal už po pár metrech, a zdaleka nebyl sám. Všichni to ale brali s humorem. „Předloni jsem vyhrál disciplínu s kolečkem, na kole mi to tak nejde, vykoupal jsem se v obou zkušebních kolech. O to ale nejde, tady jde o legraci," doplnil další ze závodníků – cyklistů Stanislav Soukup.

Do první disciplíny, přejezdu na jízdním kole, se přihlásilo šestnáct jezdců. Po úvodních kolech, když každý účastník měl šanci alespoň třikrát vyrazit na trať, začalo finále. Do toho se probojovalo šest borců. Nakonec nejúspěšnější byl Filip Prokopius ze Svéradic, který ani jednou ze sedmi jízd nespadl. Díky svému umění vyhrál první cenu, nové jízdní kolo. Druhý byl Václav Vodička a třetí Jaroslav Makovec.

Do soutěže dvojic, přejezd na stavebním kolečku, se přihlásilo devět dvojic. Jelo se systémem tam a zpět, když v řízení kolečka se na obrátce soutěžní dvojice prostřídala. „Nové stavební kolečko získala dvojice Ondřej Klásek a Michal Záleský za mimořádně kvalitní čas. Druzí byli Standa Soukup se synovcem Karlem. Obě tyto dvojice jsou z Chanovic. Třetí byli reprezentanti Dobrotic Jiří Karhan a Matěj Kopačka," informoval Klásek a dodal: „I přes pořadatelskou náročnost akce se vše zdařilo."