Stovky lidí si nenechaly ujít sobotní slavnostní otevření sportovního areálu včetně zrekonstruovaných venkovních bazénů v Kolinci.

„Stavební povolení jsme získali v létě 2012, financování z Regionálního operačního programu bylo schváleno v dubnu 2013 a vlastní práce začaly v listopadu 2013. Letos v červnu bylo vše dokončeno. Celkové náklady projektu jsou cca 17,7 milionu korun a dotaci jsme získali ve výši zhruba 16 milionů korun," informoval starosta Kolince Pavel Princ.

V rámci projektu se podařilo zrekonstruovat celé venkovní koupaliště tvořené třemi bazény – pro nejmenší, kde je skluzavka a hřib, střední bazén a větší bazén. Dále mají lidé k dispozici nové sociální zázemí. Součástí projektu bylo dovybavení stávajícího sportoviště, vytvoření internetových stránek spojených s projektem, kamerového a informačního systému. Vybudovalo se rovněž hřiště na petanque, lezecká stěna, pořídily se také koše na streetball a vybavení na florbal. Kolinečtí nezapomněli ani na zimu, kdy bude vedle na parkovišti fungovat kluziště. Nakoupili hokejové branky, přezouvací pásy na brusle, lavičky a další potřebné věci. Nejvíce financí však „padlo" na technologie, díky kterým bude voda v bazénech čištěna, což předtím v Kolinci nebylo.

„Byl to strašný boj. Jsem opravdu rád, že se vše povedlo a že jsme stihli termín tak, že jsme nepromeškali žádné podmínky poskytovatele dotace. Teď vše můžeme během letní sezony vyzkoušet, zjistit chyby a opravit je," dodal Princ.

Ten byl také prvním z těch, kteří bazén vyzkoušeli. Neváhal a skočil po přestřižení pásky šipku do vody. „Přijde mi, že ten bazén je hlubší než byl, nebo už jsme nějak starší. Voda byla dobrá. Byli jsme zvyklí na vodu v kvalitě o tři řady horší. První emoce? Obrovské uvolnění, protože to stálo obrovské úsilí. Děkuji všem, kteří v tom byli nápomocni, a ať to slouží," sdělil po první koupačce starosta.

Ihned po něm do vody naskákali další muži i ženy, aby v tom nenechali starostu samotného.

Součástí slavnostního aktu bylo také vystoupení kolineckého sboru, který přišel oblečený v námořnických oděvech.

Nové úpravy se návštěvníkům líbí. „Je to tady úžasné. Je to úplně něco jiného, než to bylo předtím. Děti si vzaly hned plavky, aby se mohly vykoupat. Jedinou chybičku, kterou to má, je, že zde ještě chybí tráva, ale to přežijeme, než vyroste," řekla Deníku Hana Králová, která byla jednou z mnoha lidí, kteří si otevření nenechali ujít. Hojnost návštěvníků překvapila i starostu. „Tolik lidí tady není ani o pouti," konstatoval Princ.

V kolineckém koupališti se můžete vykoupat každý den od 10 do 20 hodin. Děti zaplatí za celý den 15 korun a dospělí 30 korun. Vstup platí do celého areálu kromě tenisových kurtů a fotbalového hřiště, kde je rezervace nutná předem.