„Sušické slavnosti začaly už ve čtvrtek, kdy se konalo divadelní představení v Sokolovně. Další dva dny pokračovaly na náměstí, ale i na dalších místech, kde byl přichystán doprovodný program. Zapojily se místní školy, různé spolky, zájmové skupiny a další. Mám velkou radost, že vždy Sušičtí rádi pomohou a program je tak o to bohatší,“ řekl ředitel Sušického kulturního centra Karel Sedlecký.

Sušické slavnosti 2018.Zdroj: Deník / Daniela Loudová

Na ostrově Santos byla v sobotu divadelní scéna, kde se představili loutkáři i tamní ochotníci a zahrála tam rovněž skupina Chai. V Luhu byl přichystán pohádkový les a v pátek se na Fufernách konalo zábavné odpoledne nejen pro děti.

Na hlavní scéně na náměstí se vystřídalo i několik tanečních skupin, kromě dětí ze škol, školek a souborů ze Sušice tam vystoupily také skupiny Power Kašperské Hory, Marty Dance Klatovy a Zralé Blumy z Budětic, které svou originalitou sklidily velký potlesk.

„Hlavními hosty letošních slavností byl Brutus, Vypsaná Fixa, Cirkus Ponorka a Zrní,“ poznamenal Sedlecký.

Jako tradičně nechyběl ohňostroj na Andělíčku.

Sušické slavnosti 2018.Zdroj: Deník / Daniela Loudová

Návštěvníci program chválili. „Je pěkné, že se vše nekoná jen na náměstí. My jsme se byli podívat i na Santosu, kde je to skvělé a byl tam i zajímavý program. Strávili jsme tady příjemný den,“ řekla Tereza Sedláková z Klatov.

Spokojený byl i Sedlecký. „Návštěvnost slavností byla perfektní, počasí se povedlo. V pátek trochu pršelo, ale oproti předpovědi se to vydařilo a sobota už byla krásná slunečná,“ uvedl ředitel.

Sušické slavnosti 2018.Zdroj: Deník / Daniela Loudová

Zahájení sezony vyvrcholilo v neděli na Svatoboru, kde zahrála již tradičně kapela Štreka.
Tímto ale akce v Sušici neskončily. Během léta se můžete těšit na hudební festivaly, které se budou konat převážně na ostrově Santos. Užijete si tam elektronickou hudbu, metal i klasickou rockovou muziku.

ilustrační foto
Letní kino Makov zahájí sezonu