Na podzimní sázení připadla paseka na Pamferově Huti, kam se sjelo mezi 150 až 200 milovníky Šumavy. Ti společně zasadili 700 jedliček.

„Na akci přijíždí rodiny z celé České republiky a kromě zasazení stromečků se dozví i zajímavé informace o šumavské problematice například s kůrovcem a o našich plánech do budoucna. Většina lidí si sázení spojí s výletem. I páté sázení podpořili známé osobnosti jako třeba Bára Strýcová, Vojta Kotek, Roman Holý, Matěj Ruppert, Marek Ztracený a nebo třeba Zorka a Míra Hejdovi, kteří si letos přijeli stromek zasadit,“ uvedl hlavní organizátor Richard Brož.

Dle jeho slov se akce těší stále většímu zájmu a k velké účasti přispělo i počasí. V současné době je tak díky projektu WeLoveŠumava zasazeno 3200 stromů. A daří se jim. „Stromečky ve většině případů krásně rostou. A to i díky poctivému sázení a někdy až uměleckých výkonů, kdy si lidé vykopou poctivé díry a místo se stromečkem různě označí klacíky, kameny a nebo šiškami. Stromeček si mohou podepsat,“ uvedl Brož a dodal, že další akce bude 26. října na Pancíři, kde odhalí jeden turistický fotopoint a zároveň představí nové logo společně s novou edicí triček a mikin s příběhem, které budou moci fanoušci po dobu deseti dnů od 27. října objednávat na webu a poté zase jít společně na jaře sázet stromky.