Všechny disciplíny prověřily celkovou připravenost, rychlost, ale také statickou sílu osmi závodníků. „ Pro soutěžící jsme v tomto ročníky připravili pět úkolů. Po slavnostním nástupu začali zdvihem železné klády o váze sto třicet kilogramů. Následovalo tahání jedenácti tunového kamionu, nošení kufrů o váze dvakrát sto padesát kilo, nošení konstrukce o váze tři sta padesát kilo a otáčení obří pneumatiky,“ řekl organizátor závodu Lukáš Kadlec.

Dešťové přeháňky změnily asfalt na kluzký povrch, přesto si s tím závodníci poradili a vydali všechny své síly. Velkou motivací bylo i povzbuzování diváků a partnerek, které „siláky“ na závody doprovázejí. „Život se sportovcem není lehký, je to samozřejmě časově náročný. Hlavní je, že máme stejný zájem,“ řekla manželka rozhodčího Jiřího Vytisky Michaela.

V tomto těžkém a pro diváky atraktivním závodu nakonec zvítězil Martin Sedláček, jehož následovali Lukáš Kadlec, Tomáš Kolář, Zdeněk Vávra, Radek Rosa, David Kovanda, Lukáš Kruntorád a Milan Sládek.