Je to tady! Milovníci Policie Modrava se dočkali, v pondělí se na Šumavě začalo natáčet pokračování tohoto populárního televizního seriálu. Režisérské taktovky se opět ujal duchovní otec projektu Jaroslav Soukup a příznivci kapitánky Jany Vinické, jejích policejních kolegů a často rázovitých šumavských postaviček se mohou těšit nejen na všechny své oblíbené herce, ale opět i na nádherná místa Šumavy a Pošumaví.
První řadu seriálu uvedla TV Nova vloni na jaře a úspěch Policie Modrava byl obrovský. Každou neděli ho sledovaly více než dva miliony diváků. Vedení Novy proto ihned rozhodlo, že se natočí pokračování. „Na seriál Policie Modrava jsme opravdu pyšní a jsme rádi, že můžeme divákům přinést další díly. Věřím, že navážeme na fenomenální úspěch první řady," řekla programová ředitelka skupiny Nova Alex Ruzek.

Filmaři zavítají během natáčení nových dílů do Klatov, Sušice, Srní, Modravy, Prášil, Kašperských Hor a do dalších míst regionu.

Na důvěrně známá místa se vrátí herci, kteří byli k vidění už v prvních dílech. „Celá policejní stanice se nemění, budou tam všichni herci, které diváci už znají," slibuje Soukup. Kromě policistů v podání Soni Norisové, Jaroslava Satoranského, Filipa Tomsy, Matěje Dadáka, Zdeňka Palusgy či Jaroslavy Stránské si i v pokračování seriálu zahrají Jana Boušková, Táňa Medvecká či Dagmar Čárová.

„V každém díle se objeví noví herci," řekl režisér Soukup, konkrétní jména ale neodtajnil.

Kromě profesionálů dostanou i tentokrát šanci zahrát si v seriálu lidé z Klatovska. Zájem je veliký, náborů do komparzu na natáčení, které se počátkem května konaly v Klatovech a v Sušici, se zúčastnilo zhruba pět set lidí.

Natáčení skončí v polovině října v Klatovech. Podle předběžného plánu by se nové díly Policie Modrava mohly vysílat na TV Nova na jaře 2017.

Natáčení seriálu Policie Modrava věnujeme celou stranu v pátečním vydání. Přečete si tam rozhovory s herci, ale také se dozvíte, na kterých nových místech se bude natáčet.