„Touto akcí chceme vždy připomenout a uctít památku našeho kamaráda a frontmana Tomáše Obrouše Paimy, jenž před čtyřmi lety náhle zesnul. Byl to skvělý člověk, který si takovou poctu zaslouží. A především on ze srandy nadhazoval, že by chtěl jednou udělat v Družbě fesťák. Tak jsme to splnili,“ připomněl důvod vzniku Obrfestu člen kapely Trautenberk Dalibor Dvořák.

Od prvního ročníku, kdy se hrálo na dvou pódiích, se počet kapel mění, ale i tak na festival zamíří pokaždé stovky lidí, které zaplní sál. „Atmosféra byla úžasná, přišlo spoustu lidí jako vždy. Pomohla tomu i brněnská skupina Morčata na útěku, která byla v Klatovech naposled snad v roce 2007. Vídáme se s nimi na festivalech, tak jsme rádi, že jsme je mohli pozvat i sem. Letošní rok jsme zvolili menší počet kaple, protože Klatováci jsou zvyklí chodit jen na Trautenberky, tak jsme se pokusili spíš udělat delší naši show, aby si lidé přišli na své. Ale nakonec bylo vidět, že si užívali už od začátku,“ řekl Dvořák.

Děti ze školky se učily dopravní výchovu.
FOTOGALERIE: Děti se učily dopravní výchovu

Jeho slova potvrdili i návštěvníci. „Je to bomba jako vždy. Na žádném jiném koncertě se tady člověk tak nevyřádí,“ pochvaloval Radek Janda festival.

Kromě Morčat na útěku tam vystoupila také Haxna.

Šlo o poslední koncert jarní tour kapely Trautenberk, protože oba kytaristé se během jara stanou tatínky. Fanoušci se jich dočkají ještě i v Klatovech, a to 4. července v kempu Lázně, kdy bude Jemnostfest. „Zvolili jsme Lázně, aby byl velký prostor a lidé si mohli festival užít. Podařilo se nám domluvit skupinu Pipes and Pints, což je jedna z nejlepších punkrockových kapel v České republice, která se vrací s novým irským zpěvákem,“ pozval Dvořák.

Další skupinou, která zahraje na Jemnostfestu je Hentai Corporation.

Jednatel SHC Klatovy Radek Mužík.
Mužík: Výměna trenéra bude pro Klatovy plus