Ve dvanáct hodin odstartoval přestřižením pásky 8. ročník Avon pochodu, který se konal v rámci projektu Zdravé město. Celkem třistaosmdesátpět mužů a žen prošlo ulicemi Klatov a u hradeb města byla zasazena magnólie. Po státní hymně, kterou zazpíval David Deyl, vzlétly bílé holubice na počest účastníků pochodu, ale hlavně ženám, které svůj boj s rakovinou prohrály.

Ilustrační foto
V Bystřici opravili cesty

„Garanty tohoto ročníku je starosta Klatov Rudolf Salvetr, zakladatelka sítě mamocenter v České republice Miroslava Skovajsová a Veronika Freimanová. Pochod zdůrazňuje hlavně nutnost prevence u žen, ale byl i vyjádřením solidarity ženám, které s touto nemocí bojují,“ uvedla vedoucí odboru školství, kultury a cestovního ruchu klatovské radnice Alena Kunešová. 

Kromě samotného pochodu byl na náměstí připravený i doprovodný program, kde ženy mohly tvořit různé dekorace, mohly se nechat vyfotit v avon triku a ochutnat růžová jídla a nápoje. Na pódiu promluvil i klatovský lékař a provozovatel tamního mamocentra Miloš Chroust, který byl rád, že se v Klatovech uskutečnil další ročník tohoto pochodu. „Mám radost z toho, že v našem centru můžeme pomáhat ženám a věřím, že se nám to daří,” řekl Chroust.

Tip Deníku: Ve víru tance aneb Rebelové