Ti prezentovali veřejnosti, žákům základních škol a firmám své dovednosti a znalosti.

„Studenti z oborů kuchař – číšník představili své výrobky, ale i slavnostní tabule v různých stylech a úpravách. Cukrářky představily slavnostní dorty, ale i další své výrobky. Témata svých prezentací si studenti vybrali již na začátku roku," informovala zástupkyně ředitele SZPŠ v Klatovech Magda Netíková.  Své dovednosti představili také studenti oboru řezník.

Střední zemědělská a potravinářská škola pořádá výstavu výrobků a dovedností studentů v závěrečných ročnících pravidelně každý rok a je o ni veliký zájem především z řad žáků základních škol, kteří se rozhodují, jakým směrem po  základní škole půjdou.

„Studentů rok co rok ubývá a školy bohužel musejí ze svých dříve přísnějších přijímacích řízení slevit, aby se podařilo učební a studijní obory obsadit. Přesto zůstává enormně velký zájem o učební obory cukrář a pekař, které jsou následovány kuchaři – číšníky a řezníky," pokračuje Netíková. Ta je přesvědčena o tom, že studenti z gastronomických oborů, pokud zůstanou ve své profesi, určitě uplatnění na trhu práce najdou. „O cukrářské a pekařské výrobky, stejně jako o výrobky řezníků, je na trhu stále velký zájem. Chybí tam lidé, kteří jsou z oboru," vysvětluje zástupkyně ředitele.

Studenti, kteří na učebních oborech vydrželi a mají před závěrečnými zkouškami,  jsou s výběrem oboru většinou spokojeni.

„Vůbec toho nelituji, že jsem se dal na obor kuchař-číšník. Rád vařím a hlavně rád komunikuji s lidmi, a tak jsem si vybral tento obor," říká Michael Volák, který na prezentační akci připravoval stolovou úpravu k rodinné oslavě. „Hodně věcí jsem se naučil  na praxi v hotelovém provozu  i ve škole v našem výukovém centru," dodal Volák.

V sále střední zemědělské a potravinářské školy byly k vidění také dorty všech možných tvarů a úprav. Byly tam dorty svatební, narozeninové i jen tak vyrobené třeba z lásky.

„Já jsem připravovala svatební dort, jehož příprava mi trvala zhruba tři hodiny. S výsledkem jsem spokojená," řekla studentka Simona Taitlová.  Ta se na cukrařinu dala kvůli babičce. „Okoukala jsem to jako malá u babičky, a tak, když jsem se rozhodovala čím bych mohla být, zvolila jsem si cukrařinu. Dnes peču pro kamarády, příbuzné i známé a mám radost, když se jim moje výrobky líbí a když jim chutnají," dodala  Taitlová.

„Nechápu, že může mít někdo něco proti tomu, když se vyučíte nějakému řemeslu. Já budu cukrářkou a vůbec mi to nevadí. Nevím, zda seženu v tomto oboru práci, ale rozhodně bych chtěla péct a zůstat cukrařině věrná," dodala další ze studentek Lucie Ištoková.