Šlo již o třetí ročník akce. Téma bylo středověké chutě a vůně. Veškeré aktivity na hradech Velhartice, Rabí a Kašperk se zaměřovaly na středověké stravování a stolování. „U nás byl zabydlený Rajský palác, kde se návštěvníci dozvěděli o tom, jak se ve středověku odívalo, žilo, bojovalo, a na horním nádvoří jsme měli středověkou kuchyni, kde bylo možné se podívat, jak se vařilo, a také leccos ochutnat,“ řekl kastelán hradu Velhartice Matěj Mejstřík.

Diváci se také měli možnost seznámit s tím, jak se mlelo zrní. Svoji činnost předváděl rovněž kovář, jenž do práce zapojoval i návštěvníky, kteří si vykovali například svůj hřebík. Zpestřením bylo svezení na koni či ochutnávka moravských vín.

I když počasí příliš nepřálo, tak si na návštěvnost kastelán nestěžoval. „I když v sobotu pršelo, tak přišlo zhruba čtyři sta lidí, což jsme byli sami překvapeni, a v neděli, když bylo slunečno, taktéž,“ řekl Mejstřík.

Poslední akcí by mělo být tradiční zamykání hradu s běhy okolo hradu poslední říjnovou sobotu. Zda se akce uskuteční, ale bude záležet na opatřeních, která budou v danou dobu platit.