Při návratu domů je čekalo velkolepé uvítání jejich fanoušky, rodiči, prarodiči i zástupci města.

Sbor soutěžil ve třech kategoriích a ze všech přivezl medaili. V každé kategorii zpívalo okolo dvaceti souborů. „Pro nás to byl obrovský úspěch, i když jsme nevyhráli. Bylo tam ohromné množství účastníků, asi patnáct tisíc zpěváků, kteří soutěžili v desítkách kategorií. Bylo to obrovské a nádherné. V kategorii Show Choirs jsme skončili třetí, v klasické dětské kategorii do 16 let, ve které zpívaly jen dívky,  jsme byli druzí a stejně tak v kategorii scénických tanců. Tohoto úspěchu si ceníme nejvíce," řekl Deníku bezprostředně po návratu sbormistr Josef Baierl.

Atmosféra tam podle něj byla úžasná a stejně tak i organizace. „Je úplně nepředstavitelné, že tohle vše mohli zvládnout. Měli tam ještě kromě organizátorů pět tisíc dobrovolníků, kteří tam pomáhali, takže to bylo opravdu obrovské. My jsme tam přijeli a hned jsme tam měli dva pomocníky, jeden mluvil česky a jeden anglicky. Byla tam i sušická rodačka Věra Sopr Nováková Kojzarová, která nám tam velmi pomáhala. Bylo to úžasné," sdělil Baierl.

Kromě zpívání si všichni užili také výletů a podívali se po různých lákadlech Ameriky. „Viděli jsme Niagarské vodopády, město Buffalo, Pittsburg i Washington. Vše bylo sice letem světem, ale bylo to krásné. Byl jsem ohromně šťastný z takového úspěchu, mám velkou radost, když se lidé spojí a dělají dobrou věc, a to se tady povedlo," uvedl Baierl a dodal, že vůbec nečekal, že je bude čekat tak obrovské uvítání. Věděli, něco bude, ale že už od benzínky pojedou auta s vlajkami a budou je vítat, to je překvapilo.

Na úspěchu mají také velký podíl ostatní sbormistři, kterými jsou Jan Pelech a Andrea Sušilová, kterým už vedení sboru Baierl předává.

Už na nábřeží je vítali fanoušci s transparenty a vlajkami, kteří se poté přesunuli na náměstí. Tam dostali zpěváci každý růži a společně zazpívali.  Nechyběla ani slova chvály, dojetí a poděkování za reprezentaci.

Svoji radost neskrývali ani členové sboru. „Bylo to skvělé. Jak tam byly všechny státy světa, tak to bylo úplně super a nejvíce se mi líbil začáteční průvod všech souborů v lidových krojích, které tam byly. Byla jsem hodně nervózní, když jsme soutěžili v našich třech kategoriích. Měli jsme obrovskou radost, že jsme uspěli a přivezli medaile. Uvítání bylo nádherné, úplně nás rozbrečelo," přiznala Lenka Tomášková.

Slzy dojetí tekly po tváří také dalšímu členovi sboru Jaroslavu Tatouškovi. „Bylo to naprosto úžasné, ještě teď jsem ze všeho dojatý. K přivítání, které nám tady připravili, nemám slov. Amerika je úplně jiná část světa, je to naprosto nepředstavitelný rozdíl, ale určitě jsme se všichni rádi vrátili sem k nám.

Atmosféra tam by výborná, přátelská, i když tam byl nespočet národů, nespočet jazyků, tak se tam všichni dokázali sjednotit a pomáhat si. Nervózní jsme byli před soutěží a pak po soutěži, když jsme čekali, jak dopadneme," uvedl Tatoušek.