„Připravili jsme pro obyvatele našeho města a jeho návštěvníky bohatý kulturní program, který se skládal z vystoupení pěveckých, hudebních a tanečních souborů, ale i profesionálních umělců. Vystoupily zde například folklorní soubor Šumava a Šumavánek, taneční skupina Krok, k vidění tu byly španělské lidové tance, hrála a zpívala plzeňská hudební skupina MLS a další," popsala program akce Alena Kunešová z Městského úřadu v Klatovech.
Zlatým hřebem programu bylo vystoupení populární kapely Patrola a Hany a Petra Ulrychových.
V doprovodném programu nechyběl velký řemeslný jarmark a produkty Regionální potraviny. Mnohé z výrobků mohli návštěvníci také ochutnat.
Milovníci historie během soboty mohli využít zvýhodněného vstupu do kulturních památek. K dispozici měli Černou věž, katakomby, dominikánský klášter ale i Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše Klatovy.
Značný zájem byl i o komentované prohlídky prostor historické budovy radnice.
„Neprovázeli jsme návštěvníky kancelářemi městského úřadu. Seznámili jsme je s historií a stavebním vývojem budovy, upozornili je na zajímavosti, které tato budova skrývá, a představili například malby, kterými je vyzdobena. Návštěvník se tak mohl dostat i do klatovské katovny, která je dosud součástí budovy radnice," sdělil průvodce Martin Kříž z Klubu přátel Klatovska.
Návštěvníci akci hodnotili kladně.
„Moc se nám tady líbilo, akci není co vytknout. Program bohatý, jídla a pití dostatek, jsme spokojeni," řekla Deníku účastnice Dnů evropského dědictví Božena Hoffmanová z Klatov.