Hasičské mašiny dobrovolných hasičů z Klatovska se rozburácely v sobotu na fotbalovém hřišti v Malém Boru. Na tamním fotbalovém svatostánku se vystřídaly desítky týmů, a to v kategoriích ženy mladší a starší a v kategorii muži.

„Šlo o další kolo hasičské soutěže dle pravidel okresu Klatovy. Kategorie ženy mladší a muži běžely štafetu i požární útok, kdežto ženy starší pouze útok," řekl starosta Okresního sdružení hasičů Klatovy Josef Veith.

V kategorii starších žen soutěžilo celkem sedm družstev, mezi kterými bylo s časem 37,50 sekundy nejrychlejší družstvo z Dešenic. O dvě sekundy a jednu desetinu pomalejší byla druhá Předslav. „Trošku nás na startu pozlobil startér, kterému nešla startovací pistole, ale nijak nás to nerozhodilo a bylo to perfektní," zhodnotila předslavský útok jedna z tamních hasiček Kateřina Kreuzerová s tím, že měli o něco horší čas, než ve vyřazovacím kole, ale i tak si to v Malém Boru užily. Na bronzové příčce skončilo domácí družstvo s časem 43,20 sekundy.

KATEGORII MLADŠÍCH ŽEN OVLÁDLY TUPADLY

Pořadí mladších žen určil celkový součet jejich výsledků. Zvítězily celkovým časem 116,54 sekundy ženy z SDH Tupadly, druhé byly s časem 121,70 sekundy hasičky ze Štěpánovic a bronz časem 124,09 sekundy vybojovaly nýrské ženy. „Mezi muži první místo vybojovali hasiči ze Střeziměře s celkovým časem časem 96,28 sekundy, druzí byli Neznašovští s časem 97,47 sekundy a třetí místo s časem 100,67 sekundy získali hasiči z Rozsedel," doplnil za organizátory Jan Boroň.