Mnozí využili toho, že po celou sobotu byl otevřen poutní areál u kaple Anděla Strážce. „Na poutníky čekali kněží nebo řeholníci, aby se s nimi pozastavili, promluvili s nimi, zodpověděli jejich otázky či jim udělali prohlídku areálu. Právě v této kapli se v sobotu večer konala mše svatá, kterou celebroval nový administrátor farnosti Horažďovice Mariusz Piwowarczyk,“ informoval Deník sušický farář Marek Donnerstag. Doplnil, že další mše se konaly v neděli a v pondělí a tu hlavní celebroval pomocný biskup českobudějovické diecéze Pavel Posád.

Dalším tradičním lákadlem byla chovatelská výstava. „Máme 150 králíků asi třinácti plemen, dále máme 35 voliér drůbeže, klece pro prodej kohoutů, osmnáct voliér holubů a 80 holubů v klecích. Jsou tu i exoti, ovce, kamerunské kozy a další,“ vyjmenoval jednatel základní organizace Českého svazu chovatelů v Sušici Milan Janda. Zejména děti měly obrovský zájem o tombolu. Jak se Deník na vlastní oči přesvědčil, velikou radost udělala prckům například výhra morčátka.

Sušičané i návštěvníci města si pochopitelně nechali ujít ani tradiční trh na náměstí nebo pouťové atrakce. „Jezdíme sem do Sušice na pouť každý rok. Děti si užijí na atrakcích, dáme si něco dobrého, manžel pivko. Dětem koupíme nějaké sladkosti, jinak už jen pár drobností. I tak ale mizí peníze z kapsy jako vítr, tisícovka je fuč během chvíle. Ale je to pouť, s tím se počítá,“ svěřila se Petra Nováčková ze Sušicka.