Mělo za úkol prověřit schopnost součinnosti několika záchranných složek v krizové situaci.

Cvičení se zúčastnily čtyři jednotky hasičů, Městská policie a další složky integrovaného záchranného systému. Role figurantů se zhostili děti z mateřské školy Hradešice a žáci střední školy v Horažďovicích. Okolo půl deváté začala v sále muzea pro ně instruktážní část, kde je František Kříž s velitelem hasičů seznámili s celou akcí. Byli vybráni čtyři dobrovolníci, kteří zastali role těžce zraněných osob. ,, Jsem rád, že se cvičení koná. Jsem tu jako organizátor, zástupce krizového řízení města Horažďovice,“ řekl Kříž.

V devět hodin se v sále zhaslo a ,,vypukla“ samotná akce. Byl nahlášen kouř a telefonicky se situace nahlásila na linku 158. Během pěti minut dorazilo první vozidlo a hasiči pronikli do sálu v dýchacích maskách. Začali postupně vyvádět ze sálu figuranty a hasit budovu. Těžce zraněné ošetřili přímo v sále a vynesli ven na nosítkách, kde byli předáni do rukou městské policie, která provedla další ošetření.

,, Jde o prověření a možnosti záchrany osob ze společných prostor. Využíváme osoby s tzv. omezenou schopností pohybu, což jsou v praxi hlavně malé děti a senioři,“ řekl velitel hasičské jednotky Horažďovice Petr Papoušek.

Na akci dohlížela místostarostka Horažďovic Hana Kalná. ,, Jsem ráda, že se neomezujeme jen na suchou teorii. Bezpečnostních školení je dost, ale praxe je důležitá. Uvidíme, jak se všechny složky vzájemně propojí, “ řekla Kalná.