„Jezdím sem z Klatov každý rok, protože se mi zdá, že tady je nejlepší masopust. Neprojdou jen obcí, ale zastaví se u každého domu, pobaví se, popijí, pojí a je to takové veselejší. Je vidět, že tady lidé spolu dobře vycházejí," řekla jedna z divaček Marcela Tománková.

Už při příjezdu do obce byly u domů vidět stoly obložené dobrotami a také něčím dobrým na posilněnou a na zahřátí. „Už si ani nepamatuji, kolik let se tady masopust dělá, ale určitě to bude nějaký patnáctý nebo dokonce sedmnáctý ročník. Vypadá to jako každý rok dobře, masky se sešly a je tady i hodně diváků, za což děkujeme. Nechystáme průvody na žádné určité téma, ale vždy se každý snaží vymyslet něco jiného, aby se průvod obměňoval," řekl Deníku starosta pořádajících habartických dobrovolných hasičů Jiří Kaiser.

Na závěr průvodu jsou vyhlášeny nejlepší masky. „Většinou jde každý rok o stejné lidi, protože mají zajímavé nápady, ale musím říci, že jdou s tvorbou dopředu. Jsme moc spokojeni a chtěli bychom tradici i nadále určitě udržet," uzavřel Kaiser.

Kromě mlynářů a pekařů šli v průvodu také kouzelnice, geodeti, lékaři se sestřičkami a mnoho dalších. Do kroku jim hrála Oblíbená pošumavská kapela (OBŠUKA).