„Oslavy začaly zápasem starších přípravek SK Kovodružstvo Strážov a TJ Sokol Mochtín. Poté jsme poděkovali našim dlouholetým členům a ocenili je za jejich činnost. Hlavním lákadlem oslav byl přátelský zápas mužů TJ Sokol Vrhaveč proti internacionálům FC Viktoria Plzeň. Myslím, že se to vydařilo, počasí nám přálo a přišlo i dost lidí. Program zakončila večerní taneční zábava se skupinou Ukradený Vjecy,“ shrnul oslavy starosta Vrhavče Rostislav Doležal.

I když v zápase domácích fotbalistů s bývalými ligovými hráči Viktorie Plzeň šlo především o to, pobavit sebe i diváky, chtěli se Vrhavečtí na zkušené borce vytáhnout a porazit je. To se jim nakonec nepodařilo, ale i s remízou 4:4 mohou být spokojeni. Po prvním poločase totiž prohrávali 1:3 a na hřišti měli převahu plzeňští fotbalisté. „Je vidět, že to mají pořád v noze a zatím si s námi hrají jako kočka s myší. Uvidíme, jestli s tím ve druhé půli ještě něco uděláme. Nepřišli jsme si jenom zaběhat, ale chceme vyhrát. Soupeř je ale hodně silný,“ řekl ke konfrontaci s bývalými hráči Viktorie o poločasové přestávce domácí útočník Tomáš Jandečka, kterému se podařilo otevřít skóre zápasu.

Fotbalistům Vrhavče se v minulé sezoně podařilo postoupit do 1. B třídy, což byl takový první dárek pro fanoušky k 70 letům vrhavečského klubu. „V nováčkovské sezoně v 1. B třídě jsme skončili na 7. místě, takže jsme se dá se říct v klidu zachránili. Druhou sezonu očekávám těžší, ale opět se chceme vyhnout sestupovým starostem,“ byl s minulou sezonou spokojen Doležal, který je rád, že funguje i B tým ve IV. třídě.

Ve Vrhavči se fotbalu nyní daří, o čemž svědčí i úpravy zázemí tamního hřiště. „V loňském roce se nám za přispění Plzeňského kraje podařilo rekonstruovat kabiny a letos rekonstruujeme sociální zařízení. Podpora od různých institucí je pro nás důležitá, stejně jako spolková činnost, která u nás funguje,“ uzavřel starosta.