Přes šest set lidí naplnilo podle pořadatelů v sobotu nýrskou sportovní halu. Své dovednosti tam předváděli mladí hasiči z Klatovska.

„Jde již o 19. ročník tohoto setkání. Začínali jsme v Dolanech se zhruba stovkou dětí, později se akce přesunula do Klatov, Horažďovic, Sušice a nakonec sem do Nýrska," vysvětlil organizátor a člen nýrských dobrovolných hasičů Rostislav Poškarský s tím, že nyní jezdí na setkání stovky chlapců a děvčat. Najít volný termín v Nýrsku nebyl lehký úkol. „Většinou akci pořádáme v únoru, ale to byla hala zcela obsazená, tak jsme museli setkání přesunout na březen," dodal Poškarský.

Mladí hasiči během dne plnili šestnáct disciplín, jako je šplh, skákání přes švihadlo, poznávání hasičských značek a podobně. „Těchto šestnáct disciplín je posuzováno a nakonec budou získané body sečteny a vyhlásíme vítěze. Pro děti jsme si ale připravili i jednu nesoutěžní disciplínu. Ta spočívala v oblečení hasičské výstroje a zdolání krátké vzdálenosti, a to v časovém limitu," popsal organizátor.

Závodili 
v družstvech

Děti vytvořily pětičlenná družstva, kterých bylo celkem 46 družstev starších, 42 mladších a 16 družstev přípravek. „V kategorii přípravka obsadilo první místo družstvo hasičů ze Sušice, v kategorii mladších byli nejlepší hasiči z Malechova a kategorii starších ovládli taktéž malechovští hasiči," řekl Deníku vedoucí mládeže z SDH Štěpánovice a zapisovatel výsledků Vladimír Wirth.
Oceněni byli i jednotlivci starších a mladších kategorií. Mladší kategorii ovládla Štěpánka Kalná mezi dívkami a Jan Volák mezi chlapci. V kategorii starších to byli Sofie Kovaříková a Tomáš Kouba.

Zimní setkání si ale užívali i neocenění hasiči. Po absolvování nesoutěžní disciplíny své pocity svěřil Deníku třináctiletý hasič z Kašperských Hor Filip Ondráček. „Musel jsem se obléci do hasičského obleku pro dospělé a pak uběhnout kousek ke zdi a zpět. Musím říci, že to bylo docela náročné. Oblečení je poměrně těžké," popsal hasič.