O minulém víkendu, který byl prvním po rozvolnění a otevření okresů, bylo nejvíce lidí na Modravě, kam se mnozí ještě vydali na běžky. O tomto víkendu už tomu ale bylo jinak. Plná parkoviště byly téměř na všech oblíbených a turisty vyhledávaných místech.

Na Modravě běžkaře vystřídali pěší a cyklisté, ale pár jedinců si ještě vzalo i běžky. Parkoviště opět bylo plné. Plnila se i další místa, jako například na Rokytě, lidé se vydali i na procházku za vlky v Srní. Auto vedle auta stálo také na Slunečné u Prášil a stejně tak přímo v obci.

Martin Šafář u klatovského soudu.
Dostal dvakrát pěstí do obličeje a kopy do těla, vypověděl svědek u soudu

I na Nové Hůrce se v sobotu odpoledne jen stěží hledalo volné místo. I na Železnorudsku bylo velmi živo, nejvíce jako tradičně lákala jezera, což bylo patrné ze zaplněnosti parkoviště na Špičáckém sedle. "Je nádherně, tak přece nebudeme sedět doma. Vydali jsme se tak na jezera a chceme se jet podívat ještě na Modravu. Je tady krásná příroda a děti mají procházky rády, takže trávíme takhle na výletech hodně času. Ještě kdyby se alespoň už otevřely restaurace, tak by to nemělo chybu," řekla Petra Hladíková z Klatov.