„Trasa je z Plánice do Klatov, takže zhruba 15 km. Start je v 9 hodin na faře, kde bude jako tradičně požehnání na cestu, zápis do listiny účastníků a na zahřátí čaj nebo grog. Pochod se koná na počest maminky našeho slavného vynálezce a plánického rodáka Františka Křižíka. Jeho maminka byla posluhovačkou na zámku a do Klatov chodila z Plánice pěšky, aby si přilepšila na živobytí.

Chodila také do Prahy, když tam studoval Křižík, ale to necháme na jiný výlet“ uvedl jako nový pořadatel Lukáš Týml z plánických ochotníků.

Pochod se těší každoročně účasti širokého věkového spektra, pravidelně se účastní celé rodiny i s dětmi. Ti se vydají na trasu Plánickým hřebenem, okolo vysílače, přes Kydliny do Klatov. Většina trasy vede po lesních a polních cestách. Cíl je plánován zhruba ve 12.30 hodin v hotelu Rozvoj v Klatovech, kde bude společný oběd a udílení účastnických diplomu. „Na cestu je potřeba se vybavit psacími potřebami, protože bude připravena zábavněvědomostní tajenka,“ poznamenal Týml.

Na pochod je zajištěn i svoz. Odjezd z Klatov je v 8 hodin z autobusového nádraží a návrat do Plánice je v cca 15 hodin.