Mičan vloni v červnu předvedl mimořádně hazardní jízdu po Klatovech. Nejprve projel v protisměru náměstí Míru a pak pokračoval do zákazu vjezdu v Balbínově ulici. Pak ujížděl hlídce městské policie a přitom hned několikrát velice riskoval. Mimo jiné na kruhovém objezdu u Billy, který projel v protisměru a kde nezvládl řízení a narazil do betonového obrubníku, či poté v Nádražní ulici, kde ignoroval zákaz vjezdu a vjel přímo na pivní slavnosti. Projel je a pak se protáhl s vozem skrz zábrany pod mostem a strážníkům, kteří měli širší auto, tak ujel. Nechytili ho ani státní policisté. Klatovský soud ho za to poslal na pět měsíců do vězení, Mičan se ale odvolal a krajský soud ho nepotěšil. Zvýšil mu totiž trest na více než dvojnásobek. Na dvanáct měsíců.

Nastoupit ho měl už letos v lednu, ale požádal o odklad ze zdravotních důvodů. „Dne 20. února mi bylo doručeno z krajského soudu, že odklad se nepovoluje a že mám do tří dnů nastoupit výkon trestu, přičemž mám lékařské zprávy předložit ve věznici,“ řekl nyní Mičan soudu. Vysvětloval, proč výzvu neuposlechl. Myslel si prý totiž, že když zprávy dodá na soud, tak nemusí do vězení nastoupit. Jenže to byla chyba, a tak ho v dubnu policisté zadrželi a převezli ho za mříže. A nyní mu soud za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání uložil trest odnětí svobody na 40 dnů. Mičan, který po čtvrt roce ve vězení působil naprosto zlomeným a odevzdaným dojmem, verdikt na místě přijal.

Další ranou pro něj je, že mu nedávno přeměnil domažlický soud podmíněný trest ve výši osm měsíců na nepodmíněný, a tak si celkem pobude ve státním zaopatření bezmála dva roky.