S cyklistikou má Míčka spojený celý život. „Za totality jsem jezdil na kole, pod sušickým Automotoklubem jsem dělal servisního technika oddílu bikrosu, jezdil po závodech. Rok 1989 rozhodl a následující rok jsem se vrhl do podnikání,“ nastínil začátky Míčka.

Rozjezd byl dle jeho slov krušný. „Bylo to hodně těžké, kolikrát jsem zažil i klacky pod nohy od úřadů. Ale patřím k těm lidem, kteří se zakousnou a jdou dál. Nerad něco opouštím. Cyklistika mě baví, žiji jí, mám s ní spojen styl života. Bohužel se po padesátce dostavily zdravotní problémy, srdíčko trochu víc selhalo už dvakrát, ale nevzdávám se. Nemohu bez cyklistiky být,“ svěřil se podnikatel.

I přes veškeré problémy, kterými si prošel, se rozhodl jít ještě do většího. A nyní má obchod, který velikostně není široko daleko. „Chci pokračovat a možná ještě lépe. Od obchodních zástupců jsem se dozvěděl, že na celém jihozápadě není větší prodejna,“ poznamenal Míčka.

Prodejnu připravil i v rekordním čase. Oporou mu byli kamarádi. „Děkuji devíti kamarádům, kteří mi pomohli, věnovali mi hodně času, jejich rodiny šly stranou. Za osm dní jsme otevírali, je to fantastické a já moc děkuji,“ uzavřel Míčka.

Vítání občánků v Klatovech 13. listopadu.
V Klatovech přivítali nové občánky