Od pondělního večera pátrá policie po Miroslavu Štemberovi z Hrádku u Sušice. Do současné doby se nepodařilo muže vypátrat. Pohřešovaný odešel na procházku v pondělí kolem čtrnácté hodiny a dosud se nevrátil. Muž je nemocný a musí pravidelně užívat léky.

"Ve večerních hodinách začala pátrací akce, do které byli zapojeni policisté z různých oddělení, pořádkové služby Plzeňského kraje, policejní letecká služba, policejní psovodi se služebními psy, hasiči, dobrovolní hasiči, Informační a strážní služba Národního parku Šumava, kynologové Horské služby pracoviště v Železné Rudě a členové Šumavští záchranáři," vyjmenovala mluvčí policie Dana Ladmanová. 

Po muži se pátralo i v úterý na různých místech v okolí Hrádku u Sušice i dalších obcích. Ve středu 20. a čtvrtek 21. listopadu byli přivoláni i pracovníci s drony ze Správy informačních technologií města Plzně, kteří spolupracují s integrovaným záchranným systémem a další od hasičů. Piloti dronů se zaměřili zejména na nepřístupná místa, kde ovládají drony při propátrávání terénu.

"Ze strany policie byla prováděna další šetření, například bylo zjišťováno, zda se muž nenachází ve zdravotnických zařízeních. Do akcí bylo zapojeno několik desítek policistů a dalších osob. Přes veškeré úsilí zainteresovaných, se do současné doby nepodařilo pohřešovaného muže vypátrat," doplnila Ladmanová. 

Informace o pohřešovaném přijme jakákoliv policejní služebna, případně linka 158.

Ilustrační foto
Sokovi přerazil nos, čeká ho soud