Horké počasí si pochvalují provozovatelé koupališť, která lidé navštěvují více než obvykle. Kvalita vody v místech, která kontrolovali hygienici, je pro koupání vhodná. Výjimkami jsou Hnačovský rybník a od tohoto týdne také Valcha.

„Zhoršená kvalita vody je v Hnačovském rybníce, poslední kontrola prokázala zhoršení kvality vody i na Valše,“ potvrdila Miluše Kudláčková z Krajské hygienické stanice Plzeňského kraje pracoviště Klatovy. „V obou místech se potenciálně vyskytují sinice, nedoporučujeme koupání citlivým jedincům,“ varuje Kudláčková. „Ostatní koupaliště, která jsme kontrolovali, jsou pro koupání vyhovující,“ informovala o aktuálním stavu kvality vod Kudláčková.

„Chodíme na dolanské koupaliště, protože ho máme nejblíže od chalupy. Navíc je tu dobrá voda a pěkné prostředí,“ zdůvodnil svůj výběr koupaliště Pavel Franta z Pušperku, který ho navštívil společně s manželkou a vnukem. „Na rybník nechodíme, právě proto, že na koupališti máme záruku, že je voda ošetřena,“ řekl Deníku Franta. „Aktuální stav vody si nezjišťujeme. Jen zhlédneme na místě, jestli voda není kalná. Toto koupaliště nadto nepatří mezi ta, která mají problémy s kvalitou vody,“ dodal Franta.

Vysoké teploty, které k vodě vábí děti i dospělé, si pochvalují i provozovatelé a zaměstnanci koupališť. „Zaznamenali jsme vyšší návštěvnost, s počasím jsme velmi spokojeni,“ sdělil správce klatovských lázní Karol Žák. „Lidí přichází více, o minulém víkendu, když byla největší vedra, jich bylo přes tři sta,“ uvedla pokladní dolanského koupaliště Jana Šimková.

Bez obav mohou plavci navštěvovat tato koupaliště, která kontrolovala Krajská hygienická stanice Plzeňského kraje: Annín, Dolany, Hnačov – Nad Rybníkem, Klatovy – lázně, Kolinec, Nýrsko, Strážov, Sušice, Velhartice – Bušek, Žihobce.