Po prvním dni mnohde volební účast nedosahuje ani deseti procent. Je tom tak například ve volební místnosti ve škole ve Voříškové ulici v Klatovech. „Po prvním dni máme sedm procent, chodí málo lidí,“ řekla za komisi Alena Kunešová.

O něco více mají ve volební místnosti v domově pro seniory v Podhůrčí v Klatovech, tam měli po osmé hodině ráno okolo dvanácti procent. Dalo se to ale přičíst právě tomu, že v domě bydlí senioři, kteří k volbám chodí nejvíce.

Někteří lidé říkají, že k volbám nejdou, protože oba kandidáti jsou z Domažlicka a tak neví, komu dát hlas.

Jan Látka zavítal v pátek do Vrhavče, kde se konalo vyhlášení Pošumavské hasičské ligy. Mezi hasiči je tento kandidát jako doma. I tak ale přiznal, že myslí na volby a má z výsledků obavy. „Jsem nervózní, první kolo bylo hodně vyrovnané, ale věřím tomu, že by se mohlo pořadí obrátit. I když lidí přijde určitě méně, tak si myslím, že sklaní voliči zůstanou věrní,“ řekl v první den voleb Látka, který zřejmě budou mít hodně voličů právě mezi hasiči, které podporuje. „Věřím, že mezi mými voliči budou nejen hasiči, ale i sportovci, lidé na venkově, pohybuji se mezi nimi šest let, tak snad moji práci ocení a když ne, tak jsem ji asi nedělal dost dobře,“ uzavřel Látka.