Velká sláva se na letišti uskuteční v sobotu 11. června, kdy bude v rámci pietního aktu odhalena pamětní deska významnému letci RAF Josefu Hubáčkovi, po kterém bude následně letiště také pojmenováno. Josef Hubáček, rodák ze Kdyně, byl pilotem Britského královského letectva (RAF), po válce byl povýšen do hodnosti majora a do svého propuštění v roce 1950 byl pilotem ČSA. V roce 1969 byl osloven leteckými nadšenci z Klatov a pomohl jim obnovit Pošumavský aeroklub Klatovy, který byl v roce 1948 zakázán. Ve funkci předsedy tamního aeroklubu působil až do roku 1979.

Domažlická ulice v Klatovech během rekonstrukce.
Domažlická ulice v Klatovech dostává novou podobu, brzo bude zcela uzavřena

„Pietní akt a celá akce začíná v 11 hodin a bude zakončena průlety bojových letounů Jas-39 Gripen a příletem Hawker Hurricanu přibližně v 11.45 hodin. Program jsme ještě obohatili o přílety dalších, velmi atraktivních letadel. Bude zde zároveň prodejní stánek s obrazy, fotografiemi a dalšími upomínkovými předměty s motivy letounů RAF a jejich pilotů,“ pozval místopředseda Pošumavského aeroklubu Klatovy Pavel Kratochvíl.

Od 13 hodin pak začne Den Letiště Josefa Hubáčka s programem. Příchozí se mohou těšit na lety pro veřejnost, statickou ukázku letadla Hawker Hurricane, letadel Pošumavského aeroklubu Klatovy a výstavu klubu Čeští RAFáci s historickými uniformami a předměty.