Mateřská škola v Dlažově se dočká nového „kabátu“. Obecní zastupitelstvo schválilo na svém zasedání přijetí dotace z programu stabilizace a obnovy venkova ve výši 250 tisíc korun, zbylé náklady uhradí obec z vlastních prostředků.

„Tato dotace bude použita na opravu mateřské školy. Půjde o výměnu střešního pláště a částí krovové konstrukce a výměnu topení v provozních prostorách mateřské školy s nezbytnými stavebními úpravami. Celková částka na opravu střechy bude činit 568 tisíc korun a na vytápění 260 tisíc korun,“ informoval starosta obce Dlažov Petr Kodeš.

Úpravami střechy a vytápění nebudou práce na objektu končit. „Obec má dále v plánu vlastními silami opravit i fasádu mateřské školy včetně nových nátěrů. Doufáme, že nám vše vyjde a budeme mít zase další z budov obce v pěkném stavu. Máme už vybranou i schválenou dodavatelskou firmu, a tak bychom s opravami střechy chtěli začít už v červnu a ostatní udělat postupně přes prázdniny,“ dodal Kodeš.

Opravy uvítají hlavně děti a zaměstnanci školky. „Jsem moc ráda, že konečně někdo projevil zájem, že se to tady pohnulo a mateřská škola se opraví. Já jsem zde už 36 let a celou tu dobu pořád jen někdo sliboval, ale nic se nedělo. Až konečně teď se školka dočká nové střechy, což je dobře, protože do téhle už místy zatéká. Naštěstí jsou silné stropy, tak to moc neprotéká do místností. Rozhodně uvítáme, že budeme mít plynové topení, protože hodně protopíme, a ani tak tady není velké teplo. Já už si toho sice neužiji, neboť jdu do důchodu, ale moc to přeji dětem, že už jim zde bude tepleji,“ řekla ředitelka mateřské školy v Dlažově Alena Němcová.